Liberci se i nadále na Plzeň daří

Hokejistům Liberce se na Plzeň daří. V Pátek vyhráli Bílí Tygři na západě Čech 2:0. Viditelná převaha domácího celku končila u libereckého brankáře Hniličky. Ten předvedl svoje umění už v první třetině hlavně při akci dvojice Martin Straka - Andrašovský. Hosté ale využívali každou příležitost k rychlým protiútokům.

Milan Hnilička udržel v Plzni čisté konto - archivní foto.

Vynikal hlavně Vaic, který také dostal svůj celek do vedení, když přetlačil domácího obránce Cartelliho.

Druhá část utkání byla kopií té první. Plzeňský celek měl více vyložených příležitostí. Všechny však likvidoval vynikající Hnilička. Vrcholem byla neproměněná šance při nájezdu dvojice Kudrna - Duda. O domácí převaze svědčil i počet zásahů brankářů po 40 minutách, který byl 17:29.

Pak opět stačilo jediné zaváhání obrany a Čermák zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V závěrečné dvacetiminutovce za Hniličkou po závaru zvonila tyč, ale dvojnásobný mistr světa zůstal až do konce nepřekonán.

Ivan Vlček, asistent trenéra Plzně: "Ze začátku utkání jsme měli navíc, ale nedali jsme gól a proto jsme prohráli."

Josef Paleček, trenér Liberce: "Měli jsme trochu štěstí, dali brzy gól, začali si věřit a hlavně ve třetí třetině jsme hráli velmi disciplinovaně."

Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Vaic (Podkonický, Modrý), 36. Čermák (Rataj). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Charvát. Vyloučení: 2:6, navíc R. Vrbata (Liberec) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5973.
Plzeň: Duba - Cartelli, Trnka (21. Půlpán), L. Procházka, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Adamský, Martin Straka, Andrašovský - Duda, Jaroslav Kudrna, Matějovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Liberec: Hnilička - Holub (25. Jareš), Jiruš, Modrý, J. Moravec, Fischer, M. Duben - Čermák, Rataj, V. Novák - R. Vrbata, V. Nedorost, Rozsíval - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Klimenta, Plodek, Víšek. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.