Tipsport extraliga

Slavia ukončila sérii Vítkovic

7. ledna 2005 20:21 - PRAHA

Ostravané po šesti domácích výhrách nestačili na Slavii, která se pokoušela o střelbu z každé pozice, vyhrávala osobní souboje a chvílemi předváděla líbivý hokej. Domácím se vydařily jen některé pasáže utkání, důraz a vůle na soupeře nestačily. Slavia zvítězila ve Vítkovicích 4:3.

PRÁVO - Michaela Říhová

Slavia výborným pohybem získala brzy převahu, jenže Pražané se potýkali s koncovkou a dlouho i vítkovickým brankářem Pincem. Hosté se prosadili až v přesilovce, Vlasák ale už jenom odpověděl na úvodní trefu Vůjtka.

Domácí pak zahrozili při několika závarech, ovšem znovu dopláceli na tragicky sehrané vlastní přesilovky. Tlak Pražanů ve druhé třetině korunovaly branky Vašíčka a Stümpela v oslabení, když si slabší chvíli vybral i Pinc, snaha Vítkovic už byla marná. Turek i Šimíček sóla promarnili a na teč Varadi odpověděl gólově Sup.

Slavia ukončila sérii čtyř proher na ledě soupeřů, navíc soupeře zdolala potřetí v sezóně. Nic na tom nezměnila domácí korekce 8 s před koncem.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Slavia byla daleko lepší. Hráli jsme s moc velkým respektem a šance promarnili."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Hodně se bruslilo. Dvě třetiny jsme byli lepší, pak se dostali trochu pod tlak, ale zvládli jsme to."

Vítkovice - Slavia Praha 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Vůjtek (Varaďa), 43. Varaďa (J. Štefanka, Philipp), 60. Dresler (Burger) - 17. Vlasák (J. Novák), 25. Vašíček (Pálffy), 36. Stümpel (J. Novák), 52. Sup (Beránek). Rozhodčí: Venglář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5256.
Vítkovice: Pinc - Dresler, Philipp, Seman, Hudec, Pavel Kumstát (22. Prokop), Křetínský - Vůjtek ml., J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Tomášek - Hulva, Burger, L. Krayzel - P. Míka, Turek, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Slavia: Franěk - Kadlec, Žižka, J. Novák, Špaček, Žabka, Kolařík, D. Pojkar, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Vlasák - L. Havel, Vašíček, Tomica - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.