Litvínov se stále trápí

LITVÍNOV

Litvínov, poprvé s obráncem Buzkem z Dukly Jihlava v sestavě, dál sužuje herní i střelecká krize. V neděli si připsal osmý zápas v řadě bez vítězství.

Už v úvodní třetině získali Vítkovičtí dvoubrankový náskok. Účet otevřel po třech minutách trefou do horního růžku obránce Seman. Při jeho vyloučení nedlouho před přestávkou zvýšil skvěle zakončeným sólem Varaďa. V prostředním dějství domácí smazali manko zásluhou Ručinského gólu v oslabení a Čalounovy branky v přesilovce.

Skóre ve prospěch hostí záhy znovu strhl Hubáček v početní výhodě čtyř proti třem. V závěrečné části Vítkovice pečetily tříbodový zisk dalšími dvěma zásahy, přičemž Irgl stanovil výsledek při soupeřově powerplay.

Hlasy trenérů: Vladimír Jeřábek, asistent trenéra Litvínova: "Zápas se lámal na konci druhé třetiny, kdy jsme po vyrovnání na 2:2 inkasovali potřetí."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Od začátku jsme udávali tempo hry, mužstvo podalo parádní výkon."

LITVÍNOV - VÍTKOVICE 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 25. Ručinský, 29. Čaloun - 4. Seman, 19. Varaďa, 37. Hubáček, 51. Vůjtek, 60. Irgl. Rozhodčí Trombík, vyloučení 7:9, využití 1:1, v oslabení 1:1. Diváků 4 520