Navrátilec Bříza pomohl Spartě k bodu

V dohrávaném utkání 36. kola extraligy přijel do T-Mobile Arény Vsetín a v zápase proti Spartě se hodlal rehabilitovat za prohru s poslední Jihlavou v minulém utkání. Domácí se v případě výhry naopak mohli přiblížit na dva body vedoucímu Zlínu. Vyrovnané utkání nemělo vítěze ani po pětašedesáti minutách, konečnou podobu výsledku 2:2 dala trefa Hudlera v závěru druhého dějství. Do branky Sparty se po zranění vrátil Petr Bříza.

Petr Bříza se po zranění opět postavil do branky pražské Sparty.

Před zahájením zápasu obdrželi od klubu pozornost Michal Broš za 500 odehraných utkání v extralize a Rostislav Olesz, který Spartu úspěšně reprezentoval na světovém šampionátu dvacetiletých. Ze čtveřice zdravotně indisponovaných Netík, Olesz, Chabada, Marek zůstal v civilu jen posledně jmenovaný, ostatní naskočili do utkání.

Vsetín po prohře s Jihlavou v posledním utkání vstoupil do utkání aktivně, už ve 4. minutě ujížděli do brejku Vak s Demelem, k zakončení se ale nedostali. Sparta se před Čechmánka dostala jen při přesilovkách, jinak dobře bruslící hosté pokrývali pečlivě protihráče.

Vsetín byl v prvním dějství aktivnější, k převaze mu pomohly i tři přesilovky. Vsetín ale Břízu, který se do branky Sparty vrátil po zranění, nepřekonal. Gólman Sparty postupně zlikvidoval pokusy Vaka, Brabence i Demela.

Netík převezl Čechmánka

Jak naložit s přesilovkou ukázali soupeři sparťané po změně stran. Pilař od modré propálil Čechmánkovy betony a poslal domácí do vedení. Vsetín ale i nadále útočil, pohledné vybruslení z rotace předvedli Vak s Demelem, ten ale ani napotřetí Břízu nepřekonal.

Ve 27. minutě neunesl těsnou obranu Nedvěd, vystartoval vysokou holí po Jaškinovi a protože i nadále na zkušeného beka Valachů útočil, vykoledoval si trest na 2+2 minuty. Navíc se zranil a ze zápasu odstoupil. V přesilovce krásně před Břízu prokličkoval Hudler, domácí gólman ale lapačkou vytáhl kotouč na horní tyč.

Těsně před polovinou základní hrací doby ujel v oslabení Netík, neukvapil se, podržel puk a namazal před prázdnou branku Davidu Výbornému. Ten využil toho, že Čechmánek byl daleko z branky a pohotově zvýšil.

Vsetín zabral na konci 2. třetiny

Spartu gól povzbudil, hosté naopak byli jako opaření. Po několika hluchých minutách se ale opět nadechli k náporu, Selingr vleže dloubl puk přes Břízův beton a trefil tyč.

Snížit se hostům podařilo ve 38. minutě. Obránce Sparty Hanzlík nezachytil vyhození Jaškina a Branko Radivojevič z brejku trefil přesně nad Břízovu lapačku. Vyrovnat se Vsetínu podařilo o 73 sekund později. Střela Klesly v početní výhodě byla zblokovaná, Brabenec přiťukl Hudlerovi a vsetínský štírek neměl problém trefit odkrytou branku.

V 53. minutě mohl domácí opět poslat do vedení Hlaváč, jeho střelu po pasu Kratěny likvidoval včasným přesunutím Čechmánek. Na druhé straně nevyužil pěkného pasu Hudlera Brabenec.

V prodloužení už branka nepadla, přestože oba týmy měly ke vstřelení gólu blízko. Utkání skončilo po zásluze dělbou bodů.

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Utkání se nám nepovedlo. Po Novém roce jsme odehráli tři dobré zápasy, dnes jsme byli lepší jen jednu třetinu a to bylo málo. V závěru nám docházely síly."

Jan Neliba, trenér Vsetína: "Jeli jsme na Spartu s obavami, protože se nám v posledních zápasech nedařilo. Možná jsme nakonec měli více vyloženějších šancí a sahali jsme po vítězství."

Dohrávka 36. kola
Sparta - Vsetín 2:2 (0:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Pilař (Kratěna), 29. D. Výborný (Netík) - 38. Radivojevič (Jaškin), 40. Hudler (Brabenec, Klesla). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení 1:0. Diváci: 4291.
Sparta: Bříza - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Majeský, Schnábel, Richter - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Broš, Chabada - Netík, Nedvěd, Olesz - D. Vrbata, Kašpařík, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Jaškin, Spitzer - Hudler, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Veselý, Vlach, Selingr - Dubec, R. Hruška, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.