Tipsport extraliga

Litvínovské čekání na body trvá už devět zápasů

11. ledna 2005 21:03 - KLADNO

Litvínovská mizérie nebere konce. V dohrávaném duelu 35. kola extraligy mezi dvěma v poslední době se trápícími celky mělo Kladno jednoznačně navrch, ani konečný třígólový rozdíl neodpovídá dění na ledě. Hosté, kteří přijeli bez Ručinského jen s 18 hráči, hráli od začátku v duelu kočky s myší roli hlodavce.

Kladenští se začali střelecky prosazovat až od 14. minuty, přesto dali do konce třetiny tři góly. Po přestávce šel do branky hostů Fiala místo Jariny a nebylo mu co závidět.

Kladenská převaha byla místy až drtivá, ale litvínovský náhradník se ukázal být jedním z mála světlých bodů sestavy hostů. Dvě dobré šance Severočechů měl Čaloun, ale Orct jej vychytal.

Na závěrečnou dvacetiminutovku přišel i do kladenské branky nový muž. I přesto, že měl Kopřiva už více práce než jeho předchůdce, domácí si náskok pohodlně uhlídali.

Petr Tatíček, asistent trenéra Kladna: "Děkuju týmu za bojovnost, vyhráli jsme zaslouženě. Orct odstoupil, protože dostal pukem do krku."

Josef Beránek, trenér Litvínova: "Vše začalo našimi chybami, potom nás vychytal Orct. Stejně jako ve Vítkovicích Pinc a na Slavii Franěk, vše gólmani od nás..."

Dohrávka 35. kola
Kladno - Litvínov 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Špelda, 15. Michal Havel (F. Kaberle), 20. Bílek (Patera, F. Kaberle), 47. Patera - 53. Zálešák. Rozhodčí: Kubeš - Kostka, Český. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 3336.
Kladno: Orct (41. Kopřiva) - Ševc, T. Kaberle, Zeman, F. Kaberle, V. Čech, Špelda - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, M. Hořava - Michal Havel, Zajíc, Hluchý - Horna, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Litvínov: Jarina (21. Fiala) - Buzek, Šlégr, Kroupa, Hranáč, Ťupa, Poživil - Čaloun, Reichel (50. Sklenička), Gombár - Trávníček, V. Hübl, Balázs - Zálešák, Kubinčák, Klobouček. Trenéři: Beránek a Jeřábek.