Bulis zajistil další vítězství Pardubic

PARDUBICE

Hokejovou bitvu mezi Pardubicemi a pražskou Slavií ve vyrovnané dohrávce 31. kola rozhodl v 62. min. Bulis, a domácí Východočeši tak vyhráli už osmý zápas v řadě. Slávisty však může mrzet řada neproměněných šancí z druhé třetiny.

Atraktivní duel sousedů z tabulky začal opatrně, hosté v brance s juniorem Musilem vycházeli ze zajištěné obrany. Taktický souboj se soustředil na ovládnutí středního pásma, soupeři si připravili jen minimum šancí na obou stranách.

Skóre zápasu otevřel střelou od modré obránce Novotný, po aktivním forčekinku Mikesky. Do druhého dějství slávisté vstoupili o poznání aktivněji, rychleji bruslili a místy dostávali Pardubice pod drtivý tlak.

Vyrovnání dorážkou zařídil Pálffy v početní výhodě, následně Dlouhý s Antošem spálili tutovky. V závěrečném dějství Východočeši zvýšili obrátky, útočný hokej gradoval v touze rozhodnout zápas.

Ve 44. minutě Lašák skvělým zákrokem vychytal Hrušku, následně na druhé straně Blažek v přesilovce posunul domácí opět do vedení. V hektickém závěru Antoš srovnal, ale o vítězi rozhodl Bulis ve druhé minutě nastavení.

Pardubice - Slavia 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Novotný (Mikeska, Hejduk), 46. Blažek (P. Sýkora, Dopita), 63. Bulis (Novotný) - 26. Pálffy (Graňák), 55. Antoš. Rozhodčí: Turčan - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 9173.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, Vyhlídal, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Průcha, Koukal, Korhoň - Rolínek, Starý, Pištek. Trenéři: Martinec a Šejba.
Slavia: Musil - Kadlec, Žižka, J. Novák, Graňák, Žabka, Kolařík, Pojkar - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Stümpel, Antoš - Vlasák, Vašíček, Tomica - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.