Rubriky:

Tipsport extraliga

Kádr Liberce projde velkou proměnou, o dalším působení Nedvěda se jedná

3. května 2013 17:33 - Liberec

Největší proměnou od postupu do extraligy projde kádr hokejistů Liberce, který v uplynulé sezóně hájil účast v nejvyšší soutěži až v baráži. Nejčerstvější posilou Bílých Tygrů se stal obránce Tomáš Voráček z Vítkovic.

 

Radek Petrášek, ČTK

O pokračování působení kapitána a ofenzivního lídra Petra Nedvěda chtějí mít na severu Čech jasno na začátku června. Vedení Bílých Tygrů na pátečním jednání řešilo i další fungování prvoligové farmy v Benátkách nad Jizerou, kterou se rozhodlo zachovat, ale sníží se rozpočet na její fungování.

"Máme za sebou neúspěšnou sezónu, chceme si z toho vzít ponaučení, proč k tomu došlo," řekl novinářům generální manažer Bílých Tygrů Ctibor Jech. "Nemůžeme jít do další sezóny s tím samým týmem. Na neúspěchu jsme se podíleli všichni, věřili jsme něčemu, co jsme asi přehnali. Největší podíl je ale na hráčích. Personálně nebyl složený a doplňovaný tak, aby se potýkal s takovým umístěním."

Liberec si plánoval, že bude doplňovat kádr hráči, kteří vyrostou v Benátkách, takže ušetří na angažování drahých posil. Teď se ale vrací k tomu, že bude doplňovat kádr zvenčí. "V tuto chvíli nás neposunou hráči z Benátek, ale musíme sáhnout po příchodech," podotkl Jech.

Farma bude pokračovat, Benátky povede Pešán

Farma ale bude pokračovat, i když byla na stole varianta jejího konce. "Pojedeme v programu Benátek dál, po roce dvou si to vyhodnotíme. Zasáhneme tam do skladby týmu. Posuneme tam mladší hráče a připravíme je na záskok do extraligy. Musí mám přinášet efekt doplňování levnými hráči. Je to pro nás zátěž nějakých 12 až 15 miliónů, ta částka se teď sníží," navázal Jech. Benátky povede jako hlavní trenér Filip Pešán, který je jeho asistentem a vedl dočasně jako kouč i Liberec během sezóny.

Liberec se chystá oproti minulým rokům výrazně proměnit kádr. Do útoku už přišli Martin Bartek z Pardubic a Jakub Valský z Kladna, v pátek Bílí Tygři potvrdil příchod Tomáše Voráčka. "Plánujeme příchod jednoho až dvou beků a také dvou až tří útočníků. Nemáme obsazený post druhého brankáře za Markem Schwarzem," doplnil Jech. Klub řeší, zda bude nadále sázet na Tomáše Vošvrdu, nebo zvolí jinou dvojku.

Duda do Plzně, nad setrváním Kudrny otazník

V týmu Bílých Tygrů končí obránci Jiří Moravec, David Štich a útočníci Lukáš Vantuch a Slovák Peter Galamboš. Vedle Vošvrdy vypršela smlouva také útočníkům Radku Dudovi nebo Jaroslavu Kudrnovi. Duda míří do Plzně a setrvání Kudrny je v jednání.

"Měl u nás dvě výborné sezóny a jednu mizernou i vinou zranění. Zasahuje do toho i svaz, který rozhodnutím o zařazení mladých hráčů bere jedno až dvě místa zástupcům střední generace. U Jardy to vidíme tak padesát na padesát, musíme se rychle rozhodnout, aby to bylo férové" uvedl Jech.

Při stavbě kádru je také klíčové rozhodnutí jednačtyřicetiletého Petra Nedvěda. "Pokud bude pokračovat, chtěli bychom kolem něj postavit hráčské zázemí, aby se využila plně Petrova kvalita," řekl Jech. Klub podle něj nechce opakovat situaci z loňska, kdy čekal na Nedvědovo rozhodnutí až do poloviny srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..