Sparta jihlavský zázrak nepovolila

Třetinu se zdálo, že hokejisté Jihlavy jsou v pražských Holešovicích schopni uskutečnit zázrak. Stačila ale sotva minuta druhé části dohrávaného utkání 35. kola extraligy a hostům sklaplo. Prostřední třetina jim ukázala, kdo je na ledě Sparty pánem.

Defenzivní stavidla Jihalvy začala propouštět sparťanské útoky s úvodním buly druhé třetiny. První část totiž na souboj druhého se čtrnáctým vůbec nevypadala. Útočné výpady Jihlavanů měly srovnatelnou frekvenci s domácími, ale tvrze Břízy i Masalskise byly nedobytné.

Se začátkem druhé třetiny však kouzlo defenzívy Dukly přestalo platit. Krátce po přestávce namazal Hlaváč Pilařovi a za jeho ranou se lotyšský gólman jen ohlédl. O čtyři minuty později se opět předvedla Výborného formace, jejíž centr zpoza branky dostal puk za Masalskisova záda.

Totéž se povedlo před koncem druhé dvacetiminutovky obránci Řezníčkovi. Hosté se dlouho marně snažili pomoci puku do sparťanské branky. Cestu jim ukázal až Vostřák, první forvard Jihlavy, který letos po 169 minutách trefil branku Pražanů.

Slavomír Lener, trenér Sparty: "Dařilo se nám hrát aktivně, byli jsme spokojeni s tím, že jsme rozložili síly na všechny hráče. Mrzí nás jen, že Bříza nevychytal nulu."

Kamil Konečný, asistent trenéra Jihlavy: "Zaspali jsme v úvodu druhé třetiny, kdy jsme dostali gól v oslabení, což je naše největší slabina. S první a závěrečnou třetinou jsem spokojený."

Dohrávka 35. kola
Sparta - Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Pilař (Hlaváč, D. Výborný), 25. D. Výborný (Kratěna), 30. J. Řezníček (Marek) - 49. Vostřák (Ficenc). Rozhodčí: Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4489.
Sparta: Bříza - Dobroň, J. Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Richter, Schnábel - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Netík, Broš, Kašpařík - Olesz, Sivek, Dragoun. Trenéři: Lener, Jelínek a Gudas.
Jihlava: Masalskis - Devečka, Zajac, Malena, Ficenc, Punčochář, Kuchyňa - Vostřák, Mareš, Klimt - I. Padělek, A. Padělek, Lubina - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Marian Havel, P. Altrichter, Rytnauer - Říha. Trenéři: Farda, Konečný.