Využité přesilovky dovedly Vary k výhře nad Vsetínem

KARLOVY VARY

Utkání, které mělo hodně napovědět o dalších šancích obou týmů v honbě za play-off a razantní odpověď nabídly Karlovy Vary hladkou výhrou. Domácí byli od úvodu lepší. Zejména drobný štírek Hurtaj procházel vsetínskou obranou s neobvyklou lehkostí, jenže jeho akce dlouho nedokázali spoluhráči efektivně zakončit.

Energie svou výraznou převahu gólově vyjádřila až v 16. minutě, kdy přesilovkovou kombinaci zakončil na brankovišti důrazný Kraft. Hosté se do vážné příležitosti dostali až v závěru úvodní třetiny, Brabenec s Veselým však za dezorientovaného Málka puk neprotlačili.

Také druhá část hry byla jednoznačně v režii Varů. Na zásah Kumstáta v přesilovce sice ve vlastním oslabení odpověděl povedeným blafákem Somík, ale další tři přesné zásahy domácích útočníků nasměrovaly Energii k pohodlnému vedení.

Třetina třetina už na průběhy hry nic nezměnila a tak Východočeši dokráčeli k hladkému vítězství.

Radim Rulík, trenér Karlových Varů: "Zvládli jsme zápas takticky, využili jsme i přesilovky, což mužstvo ještě víc postavilo na nohy."

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Domácím se povedlo proměnit tři přesilovky a ve druhé třetině jsme příliš proměňovali hru a soupeř to potrestal."

Karlovy Vary - Vsetín 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Kraft (Suur), 22. Petr Kumstát (Alinč, Skuhravý), 32. Alinč (M. Dvořák, Hurtaj), 36. Petr Kumstát (A. Nedorost), 38. A. Nedorost (Kraft , V. Polák) - 26. Somík. Rozhodčí: Rejthar - Rozlílek, Sychrovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3000.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Krajíček, Hlavačka, Suur, Bauer - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - A. Nedorost, Kraft, V. Polák - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Pech, Bednařík, Kucharczyk. Trenéři: Rulík, Baďouček, Kněžický.
Vsetín: Čechmánek (36. Plšek) - Klesla, Frolo, Gýna, Němec, Jaškin, Gřegořek, Spitzer - Brabenec, Hudler, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Veselý, Vlach, Selingr - Dubec, Hruška, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa, Neliba.