Rubriky:

Tipsport extraliga

Zlínský kapitán Čajánek by měl v týmu vicemistra pokračovat

13. května 2013 21:36 - Zlín

Bez čtyř hráčů dosavadního kádru zahájili po dovolené letní přípravu zlínští hokejisté. V týmu poražených finalistů extraligy a vítěze Prezidentského poháru chybí obránce Martin Hamrlík, který zanechal aktivní činnosti, další zadák Tomáš Linhart zamířil do Třince. Kapitán Petr Čajánek zatím nepodepsal novou smlouvu, ale měl by v týmu pokračovat. Další útočník Jakub Šlahař nedostal od vedení nabídku na prodloužení kontraktu.

 

Petr Horník, Právo

S Čajánkem se prý zástupci zlínského celku předběžně domluvili a zbývá dořešit formality. "Bavili jsme se s ním a v globále jsme dohodnutí. Na vlastní žádost chtěl, aby smlouva byla až od 1. června, a pravděpodobně opět na jednu sezónu," cituje trenéra Rostislava Vlacha server Deník.cz. "Věřil jsem, že 'Čája' bude pokračovat. V jeho případě je to otázka motivace a chutě do hokeje," dodal kouč.

Novou smlouvu zatím neuzavřel ani brankář Jakub Sedláček, který se ale zapojil do přípravy. "Myslím si, že rozhodnutí o mé další hokejové budoucnosti by mělo padnout do týdne. Všechno řeší můj agent. Láká mě zahraničí, nabídka by mi však musela zaručovat další hokejový růst," uvedl gólman.

"Sedláčkovi jsme nabídli vylepšenou dvouletou smlouvu. Záleží jen na něm. Dlouho si ale na jeho vyjádření nemůžeme dovolit čekat," poznamenal Vlach, který přivítal na srazu 30 hokejistů včetně osmi juniorů. Do prvního společného tréninku se ale zapojilo pouze 25 hráčů.

Obránce Petr Zámorský je po operaci ramena a zřejmě začne trénovat s týmem až na soustředění v Turecku. Stejný zákrok podstoupil i Antonín Honejsek, jenž už začal s rehabilitací. Po operaci kolena je útočník Pavel Kubiš, problémy s třísly má Radim Tesařík a útočník Ondřej Veselý si při fotbale poranil nohu.

Místo trávníku zahájili přípravu v tělocvičně

Kouč Vlach musel při zahajovacím tréninku změnit místo přípravy. Původně hokejisté plánovali vyrazit po srazu na zlínském zimním stadiónu na fotbalové hřiště v Mladcové, tam byl ale po vytrvalém víkendovém dešti trávník hodně podmáčený. Proto dostala přednost tělocvična v Želechovicích.

"Plánujeme kromě fotbalu, tělocvičny, posilovny, cyklistiky, tenisu, plavání a spinningu také zařazení nových prvků," poznamenal Vlach, který pro své svěřence připravil už na pátek náročnou cyklistickou vyjížďku na kopcovité trati v okolí Zlína.

Osmitýdenní letní přípravu zpestří hráčům od 7. do 15. června soustředění u moře v Turecku. Příprava na suchu potrvá až do 4. července, na led hokejisté Zlína vyjedou po dovolené v pondělí 29. července.

Před startem nového soutěžního ročníku sehraje Zlín 11 přípravných zápasů včetně turnaje v Trenčíně. Úvodní příprava na domácím ledě je na programu 8. srpna proti Skalici, generálkou na extraligu bude 5. září duel v Brumově-Bylnici s Trenčínem. Extraligu začne Zlín v pátek 13. září v Litvínově, domácí premiéra mužstvo čeká v neděli 15. září s Kladnem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..