Zlín zůstal proti Pardubicím stoprocentní

ZLÍN

I ve čtvrtém vzájemném utkání porazil úřadující mistr ze Zlína mužstvo Pardubic, podeváté v řadě bodoval a udržel si vedení v tabulce. Duel 40. kola extraligy přinesl na zlínském ledě útočný hokej ve vysokém tempu a nasazení.

V úvodu zápasu se kapitán domácích Okál rozpomněl na svou petrohradskou mušku a po objetí branky protlačil puk za Kamešova záda, což potvrdilo i video.

Pak se rychlé akce střídaly. Nejprve zlínský Murín chytil dělovku Bulise, vzápětí nastřelil Kristek tyčku pardubické branky, Kameš zneškodnil nájezd Hamrlíkovi a v době největšího náporu domácích se před brankářem Murínem skvěle zorientoval Mikeska a srovnal na 1:1.

V nástupu do druhé třetiny vymetl Erat pavučiny v rohu Kamešovy branky, ale potom Bulis a Divíšek otočili skóre ve prospěch hostů. Jenáčkova dorážka přinesla domácím zasloužené vyrovnání, vedení pak vrátil Zlíňanům v přesilovce Okál a dal výsledku konečnou podobu.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Utkání se muselo líbit. Chválím Čajánkův útok, který udržel Mikeskovu řadu a ještě přidal tři góly."

Jiří Šejba, asistent trenéra Pardubic: "Chybou bylo, že jsme v závěru druhé třetiny umožnili soupeři vyrovnat a jeho sehranost v přesilovkách mu vynesla vítězství."

Zlín - Pardubice 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Okál, 23. M. Erat (Okál, D. Nosek), 38. Jenáček (Leška, Čech), 43. Okál (Tesařík, R. Hamrlík) - 15. Mikeska (Havíř, Hejduk), 32. Bulis (Hejduk), 36. Divíšek (Mudroch). Rozhodčí: Bolina - Bláha, Pospíšil. Vyloučení: 2:5, navíc Kameš, M. Rozsíval (oba Pardubice) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5384.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Barinka, Leška, Balaštík - Okál, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Jenáček, M. Čech, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Pardubice: Kameš - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - A. Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek. Trenéři: V. Martinec a Šejba.