Pohotový Vrbata obral Spartu o body

Přesný zásah puku přímo ze vzduchu v podání libereckého Vrbaty minutu před koncem rozhodl o tom, že v tabulce druhá Sparta třetím Severočechům neuzme ani bod. Zatímco první třetina byle ve znamení počátečního oťukávání, druhá patřila emocím a šarvátkám, ve třetí se konečně začal hrát hokej, jaký vyprodaná hala očekávala.

Vydatně povzbuzující obecenstvo ztišil v polovině první dvacetiminutovky Kratěna. Domácím trvalo půl hodiny, než dokázali na branku reagovat.

Ne, že by šancí měli málo, ale Bříza dokazoval, že během herní pauzy způsobené zraněním ze svého umění nic neztratil.

Procházkovo srovnání v době, kdy již hosté vyhlíželi druhou přestávku, ale Bílé Tygry nastartovalo a akce zámořské formace, do níž se po zranění vrátil Kotalík, jim pojistila pozici nejúspěšnějího týmu na domácím ledě.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Na Spartě bylo vidět, že je rozehraná, podepsala se na nás pauza. Důležité bylo přežité dvojnásobné oslabení, to nás morálně povzbudilo."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparta: "Začali jsme velice dobře, ale nedaří se nám proměňovat šance. Možná se na nás podepisuje to množství odehraných utkání."

Liberec - Sparta 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. S. Procházka (Duben), 59. R. Vrbata (V. Nedorost) - 11. Kratěna (Majeský). Rozhodčí: Florián - Kostka, Český. Vyloučení: 5:6, Fischer, Vaic - Majeský všichni 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5080 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička - J. Moravec, Modrý, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Fischer, Jareš - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Víšek, Plodek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kachoun.
Sparta: Bříza - Dobroň, Řezníček, Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Richter, Schnábel - Olezs, Marek, Chabada - Kratěna, Výborný, Hlaváč - Ton, Nedvěd, Netík - Kašpařík, Broš, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.