Jihlavu probudila ze snu i Slavia

Stejně jako v pátek se Spartou snila poslední Jihlava svůj sen o dobrém výsledku proti Slavii pouhou třetinu. Na startu druhé části se favorit před slabou návštěvou gólově odtrhl a poslední celek tabulky na obrat neměl ani náhodou.

Jihlava vydržela bruslit pouze dvacet minut, kdy jí sice vedení zajistil pohotový Vostřák, ale těsně po přestátém oslabení neuhlídala dorážejícího Antoše.

Konec nadějí začal hostům na startu druhé dvacetiminutovky vystavovat v podobné situaci Pálffy, jehož po pouhých šesti vteřinách přesilovky doplnil od modré přesně pálící sniper J. Novák.

Tím bylo o výsledku prakticky rozhodnuto a do konce zápasu se činil především hostující gólman Masalskis, aby už skóre v neprospěch Dukly příliš nenarůstalo. Smůlu měl ovšem při nečekaně rychlém zakončení Pálffyho. Slavii pak už neublížilo ani zranění gólmana Fraňka.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: Povinné tři body se získávají vždycky těžko. Franěk má snad jen natažené tříslo."

Richard Farda, trenér Jihlavy: "Začali jsme dobře jako obvykle, ale kvůli slabé druhé třetině jsme se rychle vezli."

Slavia - Dukla Jihlava 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Antoš (Sup), 23. Pálffy (Žižka, Stümpel), 25. J. Novák (Beránek, Sup), 42. Pálffy - 5. Vostřák (Devečka), 56. Jeslínek (Bakus). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Rozlílek. Vyloučení: 4:4. Využití 1:0. Diváci: 3294.
Slavia: Franěk (44. Musil) - J. Novák, Špaček, Kadlec, Žižka, Žabka, Kolařík, D. Pojkar, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sup - Pálffy, Vašíček, Antoš - Vlasák, Stümpel, Tomica - L. Havel, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann, Kalous.
Jihlava: Masalskis - Devečka, Zajac, Ficenc, Malena, Punčochář, Kuchyňa (21. Šmarda) - Vostřák, Mareš, Klimt - Lubina, A. Padělek, Kaděra - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Hlouch, P. Altrichter, Rytnauer. Trenéři: Farda, Konečný.