Rubriky:

Tipsport extraliga

Kotalík: Pauza byla psychicky ubíjející

20. ledna 2005 10:30 - PRAHA

Tři měsíce mohl liberecký forvard Aleš Kotalík své spoluhráče sledovat jen z tribuny. Obnovenou premiéru si prožil v úterý při výhře nad Spartou 2:1. Zraněné koleno se hráči, jenž v zámoří patří Buffalu, podařilo vyléčit v nejvyšší čas, vždyť do playoff chybí 12 kol. Rozhovor s Alešem Kotalíkem přinesl deník Právo.

 

PRÁVO

Jak jste se po tak dlouhé době na ledě cítil?
Musím to zaklepat, výborně. Asi to bylo kvalitním tréninkem, jejž jsem absolvoval, nebo i atmosférou v hale, která mě strhla.

Takže se na vás pauza vůbec nepodepsala?
Ale to zase jo. V první třetině jsem cítil, že mi chybí některé návyky zejména při práci s pukem. Dělal jsem občas unáhlená rozhodnutí, ale to je daň těch tří měsíců.

Jak jste se s tříměsíční nečinností srovnával psychicky?
Něco jiného by bylo stát takhle dlouho v létě, ale v rozjeté soutěži je to psychicky ubíjející. Byl to stereotyp, kdy jsem se věnoval střídavě rehabilitaci, posilování a nabírání fyzické kondice, pořád dokola... Chodil jsem se dívat na kluky a nemohl jim pomoci. Ale dal jsem kolenu dost času na regeneraci, tak snad bude držet.

Měl jste čas během pauzy dohnat, co jste dříve nestihl, třeba navštívit známé?
Je to zavádějící, regenerace a trénink mi zabraly někdy víc času, než klukům, kteří hráli. Občas mě ale trenéři pouštěli do Českých Budějovic za rodinou. To mi psychicky pomohlo.

Nebyl jste až překvapen, jak se Liberci během vašeho zranění dařilo? Na marodce bylo v minulých týdnech poměrně dost hráčů.
Vůbec ne. Kluci, kteří nahradili zraněné, byli kvalitní. Ať už Štrba se Sailerem z Budějovic, nebo místní mladíci skvěle makali pro tým.

V NHL má v noci na čtvrtek proběhnout jedno z posledních jednání o případném začátku této sezóny. Budete ho sledovat s napětím, nebo už považujete sezónu za ztracenou?
Dívám se na stránky hráčské asociace každý den, ale nevěřím, že by se začalo. Kdyby existovala vstřícnost z obou stran, už by dohoda dávno existovala, teď je to taková křeč.

Nebylo by vám líto, kdyby se v zámoří začalo hrát? V Liberci máte sezónu skvěle rozjetou...
Pravda je, že v momentální situaci by mě to mrzelo. Liberec mi hodně dal a já mu to chci vrátit.

Vaši spoluhráči Vrbata s Nedorostem odehráli reprezentační turnaj v Moskvě, jak se vám zamlouvá myšlenka, že by na mistrovství světa odjela celá vaše formace?
Kluci sehráli výborný turnaj a mají velkou šanci se dostat na šampionát. Když jim k tomu pomůžu na ledě i já, budu jen rád, ale ve svoje začlenění do reprezentace moc nevěřím.
Liberecký Aleš Kotalík se po tříměsíční pauze vrátil opět na led.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..