Mistr ze Zlína neuspěl ve Vítkovicích

OSTRAVA

V pěti zápasech neporažený Zlín selhal ve čtvrtek ve Vítkovicích v ofenzívě. Domácím sice scházel kanonýr posledních týdnů Varaďa, domácí tým však podržel Pinc a navíc jej táhl kapitán Kubina. Ostravané získali nesmírně cenné body v boji o účast v play-off.

Nápor Zlína vygradoval střelou Mojžíše do tyče, ale domácí se pak vyrovnali v pohybu i důrazu a brankovou konstrukci trefili také Burger se Semanem.

Až 36 s před pauzou tečí otevřel skóre Šimíček. Tlak Hamé přišel i v úvodu druhého dějství, to už však korunoval zlínské snažení parádní trefou Záhorovský.

Pincovi přibývaly zákroky, přesto se Vítkovice ze sevření vymanily a opět v závěru třetiny Seman vrátil bojujícímu týmu vedení. Rozhodly tak až pětiminutové přesilovky.

Zlín svou promarnil, kdežto Kubina na konci dlouhé početní výhody propálil Altrichtra a hosty pak už Vítkovice k ničemu nepustily. Zlín zaplatil i za hru bez gólmana.

Vladimír Vůjtek, trenér Vítkovic: "Nešly nám začátky třetin. Zlín byl hokejovější, ale my obětavější a koncentrovanější."

Ernest Bokroš, trenér Zlína: "Prohráli jsme hloupě, aspoň to bylo na Moravě. Důvod vidím v hlavách, vše vyhrát nejde."

Vítkovice - Zlín 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Šimíček (Kubina, Irgl), 39. Seman (Burger, Turek), 56. Kubina (Krayzel, J. Štefanka), 60. Krayzel (Burger) - 24. Záhorovský (Mokrejš, Kristek). Rozhodčí: Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:6, navíc Irgl (Vítkovice) a Záhorovský (Zlín) na 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4454.
Vítkovice: Pinc - Seman, Malík, Mojžíš, Dresler (21. Hudec), Kubina, Philipp - Vůjtek ml., J. Štefanka, Krayzel - Irgl, Šimíček, Hubáček - Míka, Burger, Turek - M. Tomášek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, D. Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Jenáček, Leška, Balaštík - Okál, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.