Rubriky:

Tipsport extraliga

Schön tvrdí, že hokej má udělat v Budvar Aréně místo volejbalu

4. června 2013 14:28 - České Budějovice

Prezident hokejového klubu HC Mountfield Miroslav Schön tvrdí, že ve sporu o působení v českobudějovické Budvar Aréně nejde o pivo, ale snahu primátora Juraje Thomy dostat do haly místo hokejistů volejbal. Pokud se situace v jednání s městem nezmění, je připravený na to, že Mountfield extraligu v Českých Budějovicích hrát nebude.

 

Petr Hloušek, Právo

"Primátor Thoma chce mít v aréně místo nás volejbalisty. Jestli se nic nezmění, odcházíme," řekl Schön v rozhovoru pro deník Sport, který uveřejnil i na oficiálních stránkách klubu. Ten se dostal do sporu o čepování piva v aréně s městem, které je majitelem multifunkční haly, i pivovarem Budvar poté, co podepsal novou smlouvu se společností BPA sport marketing, jež je držitelem práv na extraligu.

V té se mimo jiné zavazuje, že při domácích zápasech bude na stadionu točit pivo oficiálního partnera soutěže Radegast a za porušení hrozí za každý zápas sankce milion korun. Proto klub hledá jiné působiště a jedná o přesunu do Hradce Králové.

Původně mělo dojít dnes k setkání vedení klubu se zástupci města Českých Budějovic. Primátor Thoma sice na dnešek plánované setkání kvůli pracovním důvodům zrušil, ale jeho první náměstek Miroslav Joch se domluvil se na schůzce s Schönem na středu odpoledne. "Nabídku setkání s panem Jochem jsem rád přijal. Rád totiž vyslechnu návrhy radnice na řešení současné situace, která pro klub není nijak příznivá," řekl serveru HC Mountfield Schön.

Thoma řeší povodně

Thoma se v současné době věnuje povinnostem předsedy krizového štábu města České Budějovice při povodních. "Pana Schöna jsem požádal o pochopení, že se nemohu zúčastnit našeho jednání. Krizový štáb od víkendu nepřetržitě zodpovídá i za koordinaci požadavků celkem 78 obcí v našem obvodu. Současně jsem rozhodl o tom, že město budou v jednáních s akciovou společností HC Mounfield zastupovat tři zástupci radniční koalice, neboť názor města na současnou situaci je jednotný," sdělil ČTK Thoma.

Schön ale nevidí pokračovaní na jihu Čech v současné době reálně. "Nevím, co by se muselo stát, abychom extraligu hrát mohli v Budějovicích. Pokud bude současný stav pokračovat, v Budějovicích nebudeme působit na sto procent," prohlásil Schön. "Není to boj o pivo, jak se snaží tvrdit pánové Thoma a Boček (ředitel Budvaru), nýbrž boj o arénu," tvrdí Schön.

Podle něj prý za vším stojí snaha Thomy přivést do Budvar Arény volejbal. "V předchozím volebním období byl pan Thoma primátorem za ODS. Poté se jistá část strany rozhodla, že jej svrhne. Což se stalo. Následně pan Thoma založil vlastní politickou stranu Občané pro Budějovice a získal podporu lidí kolem volejbalu, včetně podnikatelů, kteří se kolem něho točí," tvrdí Schön.

Peníze budou potřeba na volební kampaň

"Do svého volebního programu si vepsal, že zařídí vybudování nové haly. Tento projekt se mu však rozsýpá pod rukama, rozpočet se zvedl z 270 milionů asi na 380 a v nynějším volebním období své slovo nesplní, neboť má evidentně problém to v zastupitelstvu prosadit. A protože za rok budou další volby, bude primátor nutně potřebovat podporu na kampaň. A co je nejjednodušší? Dát volejbalistům halu hokejovou," doplnil Schön.

"Volební program hnutí Občané pro Budějovice, který je veřejně dostupný, vybudování nové haly neobsahuje. O stavbě moderní multifunkční (volejbal, florbal, gymnastika, ...) arény na místě Sportovní haly rozhodla společně současná radniční koalice a ve střednědobém investičním plánu ji schválilo také zastupitelstvo města," reagoval Thoma.

Schön však vidí snahu hokejový klub z Budvar Arény vyhnat. "Pakliže na halu uvalím takovou právní vadu, že není způsobilá k extraligovému hokeji, což je nyní naprosto zřejmé, v tom případě mohou místo nás do arény nastoupit volejbalisté," uvedl.

Jednání jsou nejdál s Hradcem Králové

V aktuální situaci se podle něj klub cítí jako rukojmí. "Nejsme schopni sami změnit situaci, nemáme šanci. Výsledek je ten, že v tuto chvíli nemáme vlastní halu a hledáme jinou po celé republice," doplnil Schön.

Jednání jsou nejdál s Hradcem Králové. "V týdnu se budeme znovu bavit. Absolvovali jsme dvě schůzky, velmi přátelské a vstřícné. Domluvili jsme se, že my i oni vytvoříme svůj seznam představ a požadavků. Následně to položíme vedle sebe, abychom zjistili, kolik je průsečíků a kolik neshod," dodal.

Kdyby se klub ale nenašel halu, v které by hrál, může nastat jeho konec. "Nemělo by to žádný význam, ale asi bychom novou sezonu nějak doplácali. Pokud by to mělo být v Budějovicích, pokuty ze strany BPA by nás ekonomicky zlikvidovaly. Tím pádem bychom nemohli prokázat svoji bezdlužnost pro následující sezonu, čekal by nás automatický pád do první ligy," dodal Schön.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..