Rubriky:

Tipsport extraliga

Balej chce v Chomutově potvrdit, že je Štístko

6. června 2013 10:56 - Chomutov

Je jediným hokejistou, který hrál v posledních dvou sezónách ve finále české extraligy a vybojoval obě nejcennější medaile! A po stříbru s Kometou Brno slavil letos v dubnu mistrovský titul se Škodou Plzeň. S takhle hvězdnou vizitkou přestoupil slovenský útočník Jozef Balej do Chomutova, který se v roli nováčka zachránil mezi elitou až v baráži.

 

piratichomutov.cz

„Zlatá jízda Plzně byla skvělá. To se nedá popsat, ani ty oslavy (úsměv). Krásný je pocit, když získáte něco, po čem všichni touží po celou sezónu," líčil Balej. A vysekl poklonu plzeňským hrdinům. „Kde začít? Asi u Dědka, tedy Martina Straky. To je hokejová legenda, což o něm víme. Byl to osud, že svůj příběh završil vítězným gólem v rozhodujícím finále. Asi bylo někde nahoře napsané, že se to stane. Martin si triumf zasloužil. A Kovy, tedy Honza Kovář? Nejlepší hráč extraligy. V ní už nemá co dělat a je jen dobře, že jde do Ruska a myslím si, že by mu slušela i NHL," vykládal útočník.

I přes fantastické dojmy z Plzně se Balej rozhodl mistrovský kádr opustit. Hodně překvapivě. „Martin Straka mě přemlouval k setrvání, ale poslední slovo záleželo na mně. Takže jako ústup v kariéře změnu dresu neberu. Chomutov je novou výzvou. Líbí se mi koncept klubu a po rozmluvě s trenérem Čelanským jsem nabyl přesvědčení, že se mnou počítají do role lídra. Chci hrát o něco a uspět. Mám dvě medaile po sobě a říkají mi, že jsem Štístko. Doufám, že si to přenesu i do Chomutova. Bronz by nebyl špatný, ne?," pokračoval v pozitivním tónu Balej.

Co očekává od chomutovského angažmá? „Co nejlepší umístění. Rád dávám góly. Snažím se prosadit v koncovce sám, ale když mi někdo pomůže, jen dobře. A nebráním se ani černé práci na ledě, pokud je potřeba. Nemá cenu se stresovat baráží, i když jsem poznal, že ty emoce z hektického závěru letošní sezóny v Chomutově přetrvávají. Pro celý klub je to ponaučení," přemítal slovenský útočník, který perfektně mluví česky.

„Přiženil jsem se do Brna, kde trvale bydlím. A mám českou manželku a její rodná řeč mi sedí. Je slušností ovládat jazyk země, v níž působíte. Aspoň nevypadáte jako blbec (úsměv). Když jsem hrál v Americe, tak jsem mluvil anglicky," sděloval svoje poznatky Balej.

V Chomutově naskočil do letní přípravy hned od prvního dne společně s týmem. „Na to, že bych si jako mistr extraligy vyžádal pozdější nástup do klubu, jsem nemyslel. To máte, jako kdyby někdo udělal dobrý byznys a pak zůstal ležet a dal si dlouhé volno. Takový nejsem, hokej je pro mě práce, ale i zábava a pořád mě baví. I ta příprava (úsměv).

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..