Cartelli vystřelil v prodloužení Plzni výhru ve Vítkovicích

Přesilovková Cartelliho rána v prodloužení rozhodla vyrovnaný zápas, v němž oba týmy, bojující o play-off mohly opakovaně rozhodnout o výhře, ovšem prim hráli gólmani Pinc a Pejchar. Západočeši už s kanadským bekem Marshallem v sestavě se třetí výhrou venku v řadě přiblížili účasti ve čtvrtfinále.

První část nepoznala vítěze také díky tomu, že rozhodčí neuznali Kudrnův brzký gól kvůli posunutí Pincovy klece. Vítkovickým se nedařilo prorážet obrannou hráz soupeře, ovšem stačili alespoň zachytávat protiútoky Plzně. Domácí nápor přišel až ve druhé třetině, Irgl šanci neproměnil, přesto Hulva ostravský tlak korunoval gólem.

Jenže po necelých pěti minutách bylo opět srovnáno, když Andrašovský skryl svou střelu i před Pincem. Hrálo se nesmírně opatrně, přesto chyby dělaly oba týmy. Tyčku nastřelili domácí Irgl i plzeňský Cartelli, který si ale chuť spravil v nastavení, když potrestal špatné střídání domácího mužstva a propálil vítkovického gólmana.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Jsme zklamaní. Nevyrovnali jsme se tvrdé hře protivníka a i těch pár šancí jsme zahodili."

Ivan Vlček, asistent trenéra Plzně: "Dvě výhry venku hráčům do hlavy nestouply. Bojovali jsme a měli jsme i potřebné štěstí."

Vítkovice - Lasselsberger Plzeň 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 28. Hulva (Philipp) - 32. Andrašovský (Duda, Trnka), 62. Cartelli. Rozhodčí: Husička - Bláha, Kareš. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4406.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec - Vůjtek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - I. Padělek (15.- 20. M. Tomášek), Burger, L. Krayzel - Turek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, L. Procházka, Jindřich, Cartelli, M. Výborný (41. Výtisk) - Adamský, Martin Straka, Andrašovský - Kracík, D. Pospíšil, D. Moravec - Cibák, Kudrna, Matějovský - Duda, Michal Straka, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.