Tipsport extraliga

Znojmo o výhře nad Třincem rozhodlo v úvodu

25. ledna 2005 20:52 - PRAHA

Znojemští si připsali v boji o play-off povinnou výhru, o níž rozhodli třemi góly už v úvodní části. Třinec, v jehož dresu načal třízápasové hostování pardubický Korhoň, působil hodně odevzdaným dojmem.

Hned v úvodu chytil Prusek vyloženou šanci hostujícímu Janků a z protiútoku získali Jihomoravané vedení, když Straka šikovně tečoval Tomanovu dělovku od modré čáry. Aktivní Znojmo mělo navrch, druhý gól přidal při přesilovce vydařeným blafákem R. Erat a ještě do první pauzy se trefil Blatný.

Třinečtí v prostřední dvacetiminutovce nedokázali využít ani takřka minutovou početní převahu v pěti proti třem. Domácí byli před soupeřovou brankou mnohem důraznější a Pucher zblízka zvýšil na 4:0. Až půldruhé minuty před přestávkou snížil třinecký kanonýr Král, avšak jeho tým se v poslední třetině připravil zbytečnými fauly o možnost ještě víc zkorigovat porážku.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "V první třetině nám vyšlo všechno, na co jsme sáhli. Pak kluci už trochu polevili v koncentraci."

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Soupeř vstřelil důležité góly v přesilovkách, které se nám naopak vůbec nedařily."

JME Znojemští Orli - Oceláři Třinec 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. J. Straka (Toman, Ludvík), 16. R. Erat (Bičánek, Ludvík), 18. Blatný (I. Rachůnek), 34. Pucher (Benák, Bičánek), 48. Bičánek (Uram, R. Erat) - 39. Král (Malinský). Rozhodčí: Florián - Český, Kostka. Vyloučení: 6:10, navíc Zbořil (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4811.
Znojmo: Prusek - Benák, Čakajík, Němeček, Bičánek, Kuboš, Toman, Šmach - Plášek, Pucher, Uram - R. Erat, J. Straka, Ludvík - Blatný, Haman, I. Rachůnek - Beroun, Vorel, Mikulík. Trenéři: Hořava a Votruba.
Třinec: Biegl - Všetečka, Podhradský, Malinský, Klouček, Hunkes, Mezei, Zbořil, F. Štefanka - Melenovský, Peterek, Korhoň - Janků, Pavelek, Skořepa - Polanský, Král, Martynek - Bordowski, Hebar, T. Pospíšil. Trenéři: Pokovič, Marek a Mach.