Liberec po deseti zápasech doma prohrál

Hokejisté Liberce po deseti domácích zápasech za sebou bez porážky podlehli Pardubicím 1:4 a ztráta je může mrzet o to více, že je dnešní soupeř před vyprodaným stadionem sesadil ze třetího místa v extraligové tabulky. Východočechům vystřílel tří body útočník Petr Sýkora, který zaznamenal hattrick.

Liberec nastoupil s torzem mužstva bez sedmi hráčů základní sestavy, zatímco Pardubičtí mohli nasadit kompletní čtyři pětky. Hostům navíc ideálně vyšel začátek - hned první střela na branku v 21. sekundě z hokejky Petra Sýkory skončila gólem v liberecké síti. Potom ještě brankář Hnilička podržel Liberec při Bulisově šanci.

Na druhé straně se ocitli v dobrých pozicích Plodek a Tomajko, ale brankáře Lašáka nepřekonali. V sedmé minutě se prosadil střelou z úhlu Kolář a Pardubice vedly 2:0. Za pět minut jeli domácí útočníci Vaic a Rataj dva na jednoho, ale akci překombinovali. Potom předvedl brankář Lašák dva úžasné zákroky při šancích Podkonického.

V úvodu druhé třetiny se Liberci podařilo snížit na 1:2. Vaic v 22. minutě díky své urputnosti propasíroval puk za Lašákova záda. Poté se Vaic dostal ještě do dvou velmi dobrých šancí, ale Lašáka nepřekonal. Ve 27. minutě inkasoval domácí obránce Ovčačík za držení svůj druhý dvouminutový trest a hosté za 23 sekund využili díky Petru Sýkorovi přesilovku. Ve 36. minutě zasáhl Lašák nejistě proti bombě Rataje, ale do branky se puk nedokutálel. V závěru druhé části nezakončila únik v oslabení liberecká dvojice Duben, Vaic.

Po nedorozumění Hniličky s Vaicem v úvodu závěrečné třetiny byl blízko gólu pardubický Rolínek, ale nedal. Liberec poté dřel, zejména Kotalíkův útok nad dlouhé desítky sekund zamykal hosty před jejich branku. Ke změně skóre však žádná ze šancí nevedla. Naopak na druhé straně se v 55. minutě rozjel Petr Sýkora a střelou od tyče do branky dovršil svůj hattrick. Liberec doma teprve podruhé v sezóně nebodoval, předtím se mu to stalo v říjnu v utkání se Zlínem.

Josef Paleček (Liberec): "Začali jsme velmi naivně a nechali jsme Pardubické utéct. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale už to nestačilo. Dávali jsme si pozor na Mikeskovu útočnou formaci, ale bohužel jsme neuhlídali v Dopitově útoku Petra Sýkoru."

Vladimír Martinec (Pardubice): "Viděli jsme oboustranně velmi pěkné utkání. Byla to dobrá reklama na hokej. Po celý zápas mohli diváci sledovat šance na obou stranách a výborná byla i atmosféra v hledišti. Liberec nás zatlačil zejména ve druhé třetině, také ve třetí měl šance, ale už to pro nás nebylo tak náročné. Ukázalo se, jak je dobré, že se nemusíme spoléhat na jednu útočnou lajnu."

Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Vaic (S. Procházka, Podkonický) - 1. P. Sýkora (Snopek, Dopita), 7. Kolář (Rolínek), 27. P. Sýkora (Blažek, Snopek), 55. P. Sýkora (M. Rozsíval). Rozhodčí: Rejthar - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 5080.
Liberec: Hnilička - Ovčačík, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jareš, M. Duben - P. Rozsíval, Kotalík, V. Nedorost - Plodek, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek. Trenéři: Martinec a Šejba.