Vsetín promarnil na Slavii náskok, ale vyhrál v prodloužení

Hokejisté Vsetína vyhráli na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení, když v normální hrací době promarnili třígólový náskok z první třetiny. V 55. vteřině nastaveného času rozhodl o zisku dvou bodů pro hosty Pavel Selingr.

Slavia nezačala snahu o odčinění debaklu z minulého domácího utkání moc šťastně. Již po sedmnácti vteřinách totiž prostřelil Somík brankáře Šmída, který do Slavie přišel na hostování z Karlových Varů. Juniorský mistr světa tak inkasoval hned z první střely, stejně jako při svém krátkém vánočním zastavení v dresu konkurenční Sparty.

Slavii sice první gól moc nepoznamenal. Tlačila se do útoku, ale místo vyrovnání dostala druhou branku. Na trestné lavici seděl Antoš a vteřinu před jeho návratem na led se individuálně prosadil Dubec. Domácí kouč Růžička si poté okamžitě vzal oddechový čas, burcoval své svěřence, ale výsledkový obrat se nekonal.

Úřadující vicemistři si sice vytvořili tlak, dvě šance měl Tomica a při Somíkově vyloučení obléhali slavisté Čechmánkovu branku soustavně, Žabka ani Pálffy však ve vyložených šancích neuspěli. A tak přišel trest v podobě třetího gólu, o který se postaral střelou pod horní tyč obránce Němec. Hostům v té chvíli vůbec nevadilo, že v jejich sestavě již chyběl Hudler, který odletěl do Ameriky.

Od druhé třetiny se v brance domácích místo Šmída objevil Hronek a jeho příchod předznamenal postupný obrat. Hned po třiceti vteřinách měl blízko k brance Beránek, ale rozhodčí Mikula ji po konzultaci s kolegou u videa neuznal. Co se nepodařilo slavistickému kapitánovi, zvládl o minutu později Žižka, který se natlačil před Dubce a prostřelil Čechmánka.

Vsetínská jednička ale i nadále držela prapor hostí. Poradil si s dalším pokusem Pálffyho a zázračně zastavil i přesilovkovou střelu Kadlece. Po návratu Vaka na led ale domácí využili úprk hostí na střídačku a Špaček snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnat mohl opět Pálffy, ale ani tentokrát v souboji spoluhráčů z Los Angeles neuspěl.

Duel poté rozkouskovala série vyloučení na obou stranách, díky kterým oba celky hrály chvíli i v pěti proti třem. Na gól se ale čekalo až do 52. minuty, kdy ukončil další dlouhé obléhání vsetínské branky Pálffy. Pasivita a časté vyhazování puků se tak hostům nevyplatily a v Sazka Areně tři body nezískali. V prodloužení jim ale zajistil výhru alespoň v prodloužení Selingr, který po 55 vteřinách překonal Hronka.

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Vůbec se nám nevydařil vstup do utkání a celá první třetina. Přestože jsme chtěli hlavně neinkasovat, dostali jsme gól hned z první střely. Celá třetina byla špatná. Tým ale bojoval a nakonec se mu podařilo vyrovnat, řadu dalších šancí jsme však nedokázali proti výbornému vsetínskému brankáři proměnit. Hrubka v prodloužení poté darovala hostům dva body."

Jan Neliba (Vsetín): "Věděli jsme, že uspět na Slavii, která minule doma prohrála, bude těžké. Využili jsme ale ospalosti domácích a šli do vedení, které pro nás bylo asi až příliš vysoké. Do druhé třetiny nastoupila úplně jiná Slavia, dostala nás pod tlak a jen díky Romanu Čechmánkovi jsme se udrželi ve hře. Ve třetí části jsme měli nějaké šance, ale s remízou jsme nakonec byli celkem spokojeni. Prodloužení je otázka štěstí a my jsme rádi, že jsme získali i druhý bod, který nás ještě nechává ve hře o play off."

Slavia Praha - Vsetínská hokejová 3:4 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Žižka (Pálffy), 28. Špaček (J. Novák), 52. Pálffy (Vašíček, Kolařík) - 1. Somík (Klesla), 8. Dubec (Vlach), 18. Němec (Vak, Demel), 61. Selingr (Radivojevič). Rozhodčí: Mikula - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:12. Využití: 0:1. Diváci: 3827.
Slavia: Šmíd (21. Hronek) - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Graňák, Žižka - D. Hruška, Beránek, Antoš - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Sup - L. Havel, M. Kopecký, R. Dlouhý - Vondrka. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Chvátal, Gřegořek, Jaškin, Němec, Spitzer - Veselý, Brabenec, Somík - Vlach, Vak, Selingr - Radivojevič, Dubec, Demel - Korotvička, R. Hruška, Kovář. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.