Rubriky:

Tipsport extraliga

Přesun Mountfieldu je pro nás na půl cesty, řekl šéf extraligy

13. června 2013 17:07 - Praha

Přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové je prakticky hotovou věcí, vedení soutěže však zatím nemá žádné oficiální informace o plánované akci HC Mountfield. Ředitel extraligy Josef Řezníček dnes ČTK řekl, že situaci vnímá a čeká na definitivní stanovisko.

 

Petr Hloušek, Právo

"V současné chvíli to vidím tak, že HC Mountfield je na půl cesty do Hradce Králové," uvedl Řezníček. S českobudějovickými zástupci o možném přesunu již telefonicky hovořil, aktuální informace ale čerpá z médií. "Vnímáme, že se vše bude odvíjet od rozhodnutí zastupitelstva Hradce Králové," poukázal na úterní jednání, které by přesun mělo stvrdit.

Ze současné nejisté situace nervózní není. "Z pohledu extraligy je důležité, že HC Mountfield se přihlásil do extraligy. Samozřejmě se stadionem v Českých Budějovicích. To bude jediná věc, kterou budeme řešit směrem k licenčnímu řízení a licenčnímu řádu," uvedl Řezníček.

Vedení nejvyšší soutěže si již zjistilo, že zimní stadion v Hradci Králové extraligové podmínky bez problému splní. Bude muset dojít jen k menším úpravám, například k instalaci zařízení pro videorozhodčího.

"Co všechno se bude muset upravovat, zjistíme v momentě, kdy nám přijde oficiální stanovisko a žádost o přesun týmu. Pak budeme řešit technické věci, které podle všeho nejsou z finančního hlediska extra zatěžující," řekl Řezníček.

Pokud k přesunu extraligy z jihu Čech do Hradce Králové opravdu dojde, nebude se zřejmě měnit termínová listina s ohledem na sousední Pardubice. Oba týmy by tak několikrát v sezoně hrály doma ve stejný den. "Teď bych to nerad rozebíral do detailů, co by se stalo. Počkal bych na to, kam se situace posune. V současné chvíli ale vidím jako nepravděpodobné zasahovat do rozlosované soutěže, kde už má řada zápasů vyměněné pořadatelství a v rozpisu jsou i další změny," dodal Řezníček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..