Vary boj o play off nevzdaly, porazily Znojmo

KARLOVY VARY

Ačkoliv karlovarským hráčům zbyla deset kol před koncem základní části extraligy již jen nepatrná naděje na účast v play off, předčasně se jí rozhodně nemínili vzdát, protože ve hře bylo stále ještě 30 bodů. Ve 43. kole jim byl soupeřem jeden ze tří největších soků, Znojmo, a Energie utkání díky jediné Košťálově trefě zvládla.

Prvních 135 vteřin se hrálo bez přerušení, ale také bez šancí. Až na začátku páté minuty hezky pálil domácí Dvořák a v šesté si Prusek poradil i s nájezdem Poláka. Aktivnější karlovarští v úvodních 10 minutách hosty třikrát přečíslili, ale Prusek vše pochytal. Od poloviny první třetiny ani hosté nevynechali jedinou příležitost jít dopředu, ale gólman domácích Málek byl připraven, a to zvláště při střele Kuboše.

V 15. minutě přišel útok domácích tři na dva a po Alinčově přihrávce jen těsně minul branku Hurtaj. Minutu před první sirénou Skuhravý krásně našel Košťála, který pálil bez přípravy, ale stav se stále neměnil.

Ani ve vyrovnaném druhém dějství gól nepadl. Až ve 26. minutě hráli domácí svou vůbec první přesilovku v utkání při vyloučení Benáka, ale už po 33 vteřinách bylo kvůli vyloučení Alinče po ní. V polovině střetnutí už Energie měla hosty po kombinaci "na lopatě", ale po střele Hurtaje zazvonila jen konstrukce znojemské branky. Znojmo zahrozilo nejvíce ve 32. minutě střelou obránce Tomana od modré, kterou brankář Málek uviděl až na poslední chvíli, ale přesto nekapituloval.

Gólu se diváci nakonec dočkali ve druhé minutě závěrečné třetiny, kdy po přihrávce Kucharczyka neměl výborný brankář Prusek nárok proti bombě Košťála. Od 47. minuty hrálo Znojmo dvě přesilovky po sobě, ovšem nic z nich nevytěžilo. Pak po ukázkové spolupráci Alinče s Hurtajem mohli domácí zvýšit na 2:0, ale puk skončil jen za brankou. V 57. minutě neuspěl tváří v tvář brankáři Pruskovi Skuhravý, nicméně první tři body z letošních vzájemných zápasů se Znojmem domácí už uhájili, a to i přes 52 vteřinovou power play hostů.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "V důležitém utkání se oboustranně důsledně bránilo, což jsme čekali. Chtěli jsme se vyvarovat oslabení, což je velká zbraň Znojma. Ve druhé polovině zápasu nějaké naše vyloučení přišlo, ale přežili jsme to. Tušili jsme, že může rozhodnout jedna chyba, či povedenější akce a ukázalo se, že to tak bylo. Jsme spokojeni s výsledkem i výkonem, budeme se prát dál."

Jan Votruba (Znojmo): "Velmi důležité utkání, věděli jsme, že Vary mají poslední dobou doma velmi silné začátky a připravili jsme se na to. Výrazně převažovala obranná hra. Šancí moc nebylo ani na jedné straně, nám trošku utekl úvod třetí třetiny. Pak už jsme si žádnou vyloženou šanci nevypracovali. Karlovy Vary vyhrály zaslouženě."

Energie Karlovy Vary - JME Znojemští Orli 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka a nahrávky: 42. Košťál (Kucharczyk, Skuhravý). Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 2110.
Karlovy Vary: Málek - F. Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Krajíček, Hlavačka, Suur, Bauer - Hurtaj, Alinč, M. Dvořák - V. Polák, Kraft, A. Nedorost - Kucharczyk, Skuhravý, Košťál - Pech, Bednařík, Milan Procházka. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Znojmo: Prusek - Čakajík, Benák, Němeček, Bičánek, Kuboš, Toman, Šmach - Uram, Pucher, Plášek - R. Erat, Ludvík, J. Straka - Haman, Rachůnek, Blatný - Beroun, Vorel, Mikulík. Trenéři: Hořava a Votruba.