Zlín vyhrál v Plzni a zvýšil náskok

PLZEŇ

Ve 43. kole hokejové extraligy podlehla Plzeň Zlínu 1:2. Vyrovnaný souboj rozhodl šťastnou trefou z 54. minuty Mokrejš. Zlín zvítězil už v 15. utkání na cizím kluzišti. Plzeňští naopak doma podlehli už potřinácté v sezóně. Plzeňskému publiku se také poprvé představila kanadská posila Jason Marshall, který bude v dresu Lasselsbergeru působit do konce sezóny.

Utkání hrané ve vysokém tempu zahájila obě mužstva s důrazem na pozornou obranu. V úvodu mohl otevřít skóre hostující Čajánek. Domácí gólman Pejchar ale včas srazil svoje betony. Za chvíli hráli hosté přesilovku a Pejchar musel zlikvidovat nebezpečnou dorážku Balaštíka. Hostujícího gólmana Murína zase vystrašila nebezpečně tečovaná střela Matějovského. V závěru první třetiny domácí sehráli dvě přesilovky za sebou. Se skórem však nepohnula ani rychlá střela Andrašovského po přiťuknutí od Martina Straky.

Druhá část přinesla mnohem více vzruchu před oběma brankami. Ve vlastním oslabení ujeli domácí Michal Straka a Duda. Akci nakonec zakončila tvrdá střela druhého jmenovaného, se kterou si Murín se štěstím poradil. Na druhé straně tečoval Mokrejš šikovně Zubíčkovu střelu mezi Pejcharovy betony. Kotouč ale těsně minul branku.

V polovině utkání už hosté udeřili, když Blaťákovu střelu tečoval Čajánek mimo Pejcharův dosah. Domácí tým obdržená branka zdravě nabudila a vysunutím forčekingu dostali hosty pod tlak a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Kudrnovu střelu ještě Murín ztlumil v náručí. Za chvíli už ale kapituloval po Trnkově střele z bezprostřední blízkosti. Vyrovnání svému spoluhráči připravil v pádu Martin Straka. Hosté sehráli zbytek druhé třetiny v naprosté letargii a byli rádi za nerozhodný stav.

Ve třetí třetině vynikající utkání gradovalo. Oba týmy důsledně dohrávaly osobní souboje. Dudovu šanci zlikvidoval skvělým zásahem Murín, obdobně si vedl i domácí gólman Pejchar proti tvrdé střele Erata. Za chvíli vystřelil Erat znovu, Pejchar ránu pouze ztlumil a volný kotouč do branky dopravil Mokrejš. Domácí na konci zkusili hru bez brankáře, vyrovnat však už nedokázali.

Jiří Neubauer (Plzeň): "Bylo to utkání napínavé až do poslední minuty. My jsme ho nezačali dobře, ale od 30. minuty jsme převzali iniciativu. Zlín však rozhodl po přečíslení tři na dva a to si myslím, že byla naše zbytečná chyba. Sice jsme ještě dobře sehráli power play, ale to už bohužel vyrovnání nepřineslo. V neděli musíme získat povinné tři body proti Jihlavě."

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Bylo to vynikající utkání s výbornou atmosférou, domácí hnáni diváky hráli nadoraz a domnívám se, že to pro nás byla vynikající příprava pro play off, protože to se bude hrát v podobném tempu. My jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme si ve třetí třetině vypracovali více šancí a jednu jsme také proměnili."

Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Trnka (Martin Straka) - 31. Čajánek (Blaťák), 54. Mokrejš (M. Erat, Zubíček). Rozhodčí: Smeták - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:6, navíc Matějovský (Plzeň) a Zubíček (Zlín) na 10 min. Bez využití. Diváci: 7292.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Procházka, Jindřich, Cartelli, Výtisk - Adamský, Martin Straka, Andrašovský - Kracík, D. Pospíšil, D. Moravec - Cibák, Jaroslav Kudrna, Matějovský - Duda, Michal Straka, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Zlín: Murín - Blaťák, Martin Hamrlík, Zubíček, Tesařík, Galvas, Vosátko, Kudělka, Nosek - Balaštík, Leška, Čajánek - Mokrejš, Kristek, M. Erat - Barinka, Martin Čech I, Kováčik - Okál, Záhorovský, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.