Vítkovice uspěly v Pardubicích díky trestnému nájezdu

PARDUBICE

Domácí nastoupili do utkání s Vítkovicemi bez Hejduka, kterého začala trápit třísla. A přestože Tvrdík podal snaživý výkon, na souhře nejúdernější pardubické řady to bylo přece jen znát. Navíc chyběl domácím trenérům Průcha, a to kvůli stále zraněnému prstu.

Od začátku viděli diváci urputný boj, ale rozhodně se bylo na co dívat. Pardubičtí začali tradičně náporem, ale po pěti minutách mohli prohrávat, když Malík a po něm Seman trefili tyčku a odražený puk nikdo nedokázal vrátit do pardubické branky. V 7. minutě zmařil první pardubickou šanci Pinc, když kryl Bulisovu pohotovou střelu. Ve 12. minutě měli domácí další šanci. Poté, co Hemský obkroužil Pincovu klec, neuspěl Pištek.

Vítkovice úporně bránily, ale využívali i každé příležitosti k ohrožení Lašákovy branky. Nahrávali jim v tom často nedůraznou hrou v obranné fázi domácí hráči. V polovině utkání dvojice Turek - Burger už trestala. Domácí na útočné modré nepřesně rozehráli a umožnili tak při své početní výhodě vítkovickým útočníkům průnik před Lašáka a zkušený Burger otevřel skóre. Laciná branka na chvíli rozhodila kompaktnost pardubické hry, a tak se domácí nemohli dostat do tempa.

Ve 36. minutě ale přesto zaplněné ochozy rozjásal Hemský. Hráč, který se v předchozích minutách utápěl v bezúčelných kličkách na úkor přihrávky, využil zaváhání vítkovických hráčů před Lašákem, protáhl se podle mantinelu, z obránců soupeře si udělal slalomové tyčky a nedal Pincovi šanci.

Třetí třetinu zahájili hosté přesilovkou, při které Východočechy znovu podržel Lašák. S přibývajícími minutami pak nabíralo utkání na tempu, ale také na nervozitě. Bylo to i tím, že sudí dost nevybíravých zákroků toleroval. V 56. minutě se dostal do průniku Petr Sýkora, ale z vyložené šance přestřelil a promarnil tak velkou šanci domácích, kteří v této třetině hráli už jen na tři útoky.

Snaha obou celků o vstřelení vítězné branky tak v normálním hracím čase k ničemu nevedla a prodlužovalo se. V nastaveném čase nejprve Mikeska v úniku netrefil a na konci druhé minuty tak udeřilo na straně druhé. Finský sudí uviděl, že Lašák úmyslně posunul branku a nařídil trestné střílení. Padělek jej proměnil a zajistil Vítkovicím důležité dva body pro boj o play off.

Moeller Pardubice - Vítkovice 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 36. Hemský - 31. Burger (Turek), 62. I. Padělek z trest. střílení. Rozhodčí: Henriksson (Fin.) - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 9042.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Mudroch, Vyhlídal, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Tvrdík, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Kolář, Koukal, Rolínek. Trenéři: Martinec a Šejba.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec, Křetínský, Dresler - Míka, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - M. Tomášek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek a Holaň.