Vítkovice proti Spartě neuspěly

Hokejisté Vítkovic nedokázali potvrdit páteční nečekaný dvoubodový zisk z Pardubic a v sobotní předehrávce 44. kola prohráli doma s pražskou Spartou 1:2.

Hlavně v závěru zápasu se projevilo, že domácí hráli na rozdíl od Pražanů druhý zápas ve dvou dnech. Stejně jako v předchozích vzájemných duelech dokázali uhrát s druhým celkem tabulky vyrovnaný zápas, jehož výsledek byl až do závěrečného hvizdu otevřený.

Ostravané nastoupili v prvním útoku s třineckým Janem Peterkem, jehož start byl definitivně potvrzen až dnes ráno. Právě nová posila se dostala hned v úvodních sekundách před Pöpperleho, ránu však sparťanský gólman zneškodnil. Vítkovice pak pokračovaly v náporu a nastěhovaly se do útočného pásma soupeře.

V prvních deseti minutách se ale jen zřídka hrálo v plném počtu a nakonec z toho těžila Sparta, kterou poslal v polovině třetiny do vedení Chabada. Potom se rozpoutal nelítostný boj s řadou zákroků na hranici únosnosti, domácí byli stále útočnější, ale ani Tomáškova či Hubáčkova vyložená šance však vyrovnáním neskončily.

Přestávka rozpálené hlavy hokejistů příliš nezchladila. Ve 23. minutě měli hosté padesátisekundovou výhodu hry čtyř proti třem, ale jejich rány branku Pince míjely, nebo jej vždy našly připraveného. Na druhé straně Pöpperle zneškodnil dobrou příležitost Peterka. Hosté byli nebezpeční spíše z protiútoků, ale Vítkovičtí měli stále navrch a ve 34. minutě dokázal vyrovnat Hudec. Radost však domácím vydržela čtyři minuty, než dvojice Nedvěd - Hlaváč potrestala chybu Varadina na útočné modré čáře.

Od třetí třetiny začali domácí střídat tři útočné formace a navíc jejich trenéři promíchali sestavu. Vítkovice vystupňovaly tempo a při vlastním oslabení měl dokonce vyloženou šanci Padělek. Puk však opět skončil bezpečně v lapačce gólmana hostů. Celek Vítkovic bojoval, do šancí se ještě dostali Padělek a Seman, ale výborný Pöpperle svůj tým vždy podržel. Sparta se soustředila na udržení výsledku a domácím nedovolila ani hrát power play.

Vítkovice - Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 34. Hudec (Kubina) - 10. Chabada (Hlaváč), 38. Hlaváč (P. Nedvěd). Rozhodčí: Homola - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 4829.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec, 21.-40. navíc Křetínský, Dresler - Peterek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Tomášek, Hulva, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Schnábel, Dobroň, J. Řezníček, Richter - Kratěna, P. Nedvěd, D. Výborný - Ton, Sivek, Chabada - Olesz, Broš, Hlaváč - Kašpařík, Netík, Marek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.