Liberec znovu porazil Znojmo v prodloužení

Po třetí v této sezóně vyhráli liberečtí hokejisté nad Znojmem v prodloužení. Utkání bylo dlouho vyrovnané, domácí si nedokázali vytvořit tradiční tlak. Znojmo se dokonce dostalo do vedení, když v přesilovce pět na tři se v 29. minutě trefil od modré čáry obránce Toman.

Severočeši brzy vyrovnali také v přesilovce, kterou bleskově po devíti vteřinách proměnil Vrbata. V posledních deseti minutách třetí třetiny hosté odolali drtivému tlaku Liberce, zejména díky skvělému brankáři Pruskovi. Toho překonal až v prodloužení obránce Liberce Jiruš bombou od modré čáry.

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Těžko jsme se prosazovali, Znojmo výborně bránilo ve středním pásmu. Šance jsme si vypracovali, ale neproměňovali je. Nakonec jsme vyhráli alespoň v prodloužení díky bojovnosti."

Miloslav Hořava, trenér Znojma: "Utkání mělo velice dobrou úroveň, hrálo se s obrovským nasazením. Zápas se vydařil i díky velmi dobrému výkonu rozhodčího."

Liberec - Znojmo 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 32. R. Vrbata (Kotalík, Fischer), 65. Jiruš (Vaic) - 29. Toman (Bičánek). Rozhodčí: Henriksson (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 4362.
Liberec: Hnilička - Ovčačík, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jareš, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Víšek, Plodek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Znojmo: Prusek - Němeček, Bičánek, Benák, Čakajík, Kuboš, Toman, od 21. navíc Šmach - R. Erat, Ludvík, J. Straka - Plášek, Pucher, Uram - I. Rachůnek, Vorel, Haman - Beroun, Mikulík. Trenéři: Hořava a Votruba.