Oslabený Vsetín přehrál Liberec

jad, bumČTKPrávo

Mnoha odchody oslabený celek Vsetína, který už rezignoval na účast v play-off, vyrukoval na Liberec bez respektu a nedeprimovala ho ani trefa Plodka po první nebezpečné akci Bílých Tygrů. Devětatřicet vteřin před koncem třetiny totiž překonal reprezentačního gólmana Hniličku Kovář.

Valachy nesrazila dokonce ani druhá gólová rána Plodka a dál válcovali prořídlou defenzívu Severočechů. Během necelých dvou minut pak otočili výsledek. Nejprve dal svůj 250. extraligový gól domácí kapitán Vlach a za chvíli využil obrovskou Hniličkovu chybu dorážkou do prázdné branky Musil.

Ofenzivní partie však pokračovala a na tahu byli znovu Liberečtí, kteří vyrovnali díky čtrnáctému gólu Vrbaty v sezóně. Kdo ale čekal ofenzivní řežbu i ve třetí části, byl zklamán. Místo toho se hrál opatrný hokej s minimem šancí. Diváky probral jen Vrbatův faul loktem, za který liberecký forvard inkasoval navíc i desetiminutový trest.

Když fanoušci začali myslet na prodloužení zužitkoval krásnou přihrávku Šimánka obránce Vsetína Němec. Necelé dvě minuty před koncem hosté odvolali gólmana, jenže inkasovali z hole Šimánka.

Antonín Stavjaňa (Vsetín): "Podali jsme bojovný výkon, který jsme po hráčích požadoval. Hráči, kteří většinu sezony nedostávali příležitost, dohráli zápas na krev. Z vítězstvím mám ohromnou radost."

Karel Dvořák (Liberec): "Jeli jsme do Vsetína vyhrát. Přestože jsme hráče varovali před podceněním a poukazovali na jejich bojovnost, nevzali si to k srdci. Domácí hráli v patřičném nasazení a zásluhou brankáře Hniličky jsme po první třetině neprohrávali o tři góly. Sehráli jsme špatný zápas, podali špatný výkon. Vsetín nás předčil v bojovnosti a to na nás, bohužel, stačilo."

Vsetínská hokejová - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 20. Kovář (Hrabal, Demel), 23. Vlach, 25. Musil, 55. Němec (Šimánek), 60. Šimánek (Musil) - 15. Plodek (Ovčačík), 22. Plodek (Jiruš), 28. R. Vrbata (V. Nedorost). Rozhodčí: Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Rataj a R. Vrbata (oba Liberec) oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2750.
Vsetín: Čechmánek - Kotaška, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Šimánek - Hubáček, Květoň, Korotvička. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Liberec: Hnilička - L. Šmíd, Fischer, Jiruš, Klouček, Jareš, M. Duben, Ovčačík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - V. Novák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, S. Procházka - Víšek, Plodek, P. Rozsíval. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.