Tipsport extraliga

Vítkovickým získal výhru v Jihlavě Vůjtek mladší

4. února 2005 19:53 - JIHLAVA

Vítkovice měly být v Jihlavě favoritem, ale na ledě nebylo dlouho znát, že hrají o vyřazovací boje. Hosté sice od počátku demonstrovali větší sehranost i herní kvalitu, ale jinak Vůjtek, Varaďa, Burger nebo Kubina příliš nebezpeční nebyli.

Přesto šlo mužstvo ze severu Moravy do vedení, když průnik do zapomenuté obrany trestal Hulva. Hosté se ale radovali z vedení pouze dvaatřicet vteřin. Po střele jihlavského Punčocháře vyrovnal v přesilovce po svém návratu z trestné lavice Mareš.

Ve zbytku třetiny byli pak lepší domácí. Chybu Kubiny sice v oslabení Jeslínek k trefě za záda brankáře Pince nevyužil, vzápětí stejný hráč po Říhově návratu z trestné lavice a rychlém protiútoku už Duklu poprvé do vedení poslal.

Ve druhé třetině šla úroveň hry nahoru, nejprve přidali na tempu hosté. Větší šance si ale po pěti minutách vytvořili domácí, Bakus a po něm Rytnauer na Pince ale nevyzráli a logicky přišel trest v podobě vyrovnávací branky. V době jihlavského tlaku se po nenápadné akci prosadil Vůjtek.

Vyrovnání sice Jihlavu nesrazilo, Pinc měl nadále minimálně stejně práce jako domácí brankář Masalskis, ale jeho spoluhráči v koncovce klid nenašli, ani když Pinc zůstal po souboji v rohu kluziště. Hned v úvodu třetí třetiny vyrobili domácí v útočném pásmu další hrubou chybu a Vůjtek z brejku poslal hosty znovu do vedení. To nakonec vydrželo až do konce zápasu.

Dukla Jihlava - Vítkovice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Mareš (Kuchyňa, Vala), 18. Jeslínek (Říha) - 10. Hulva (Malík), 29. Vůjtek ml. (Malík, Varaďa), 41. Vůjtek ml. (Varaďa). Rozhodčí: Bolina - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 4:4, navíc Pinc (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1980.
Jihlava: Masalskis - Zajac, Buzek, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Punčochář - Vostřák, Vala, Mareš - Padělek, Hlouch, P. Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, Říha, Rytnauer - Klimt. Trenéři: Farda a Konečný.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec, Dresler - Vůjtek ml., Peterek, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Hulva, J. Štefanka, Köhler. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.