Pardubice deklasovaly Plzeň a ukončily sérii nezdarů

PARDUBICE

Pardubičtí zlomili komplex Plzeň a po pěti zápasech, ve kterých se Západočechy nevyhráli, se konečně dočkali vítězství. O výsledku rozhodla smršť domácích v úvodní třetině, ve které nastříleli soupeři čtyři góly. Poté už mohli šetřit síly na nedělní duel se Spartou.

Plzeň v Duhové aréně zklamala a její výkon nebyl adekvátní týmu, který bojuje o play off. Pardubice šly od úvodních minut cílevědomě za vítězstvím. Ve 4. minutě využil Petr Sýkora chyby Cartelliho a po samostatné akci otevřel skóre. Pak Východočeši nevyužili minutovou přesilovku pět na tři, ale v 11. minutě se dočkali druhé branky.

Další gól mohl přidal Bulis, ale Procházka jej bez trestu rozhodčího zezadu srazil. Výrazná převaha pardubického mužstva končila většinou kanonádou mimo Pejcharovu branku, až v 16. minutě se trefil Rolínek, když se svými spoluhráči ze čtvrté řady lehce přehráli 'kanadské' beky soupeře. Zámořská posila Marshall byl i u další branky domácích. Těsně před koncem úvodní třetiny se kolem něho lehce protáhl Průcha a vyhnal Pejchara z branky.

Do druhé části nastoupil na jeho místě Jež, ale i on rychle inkasoval. Po jedenašedesáti vteřinách jej prostřelil v přesilovce Havíř. Výrazná převaha domácích přiváděla často plzeňské hráče k zoufalství a pardubické hráče zastavovali jen za cenu nečistých zákroků, které sudí Jebavý toleroval k nelibosti domácích a jejich příznivců.

Domácí celek se připravil o výraznější náskok nepřesným zakončením, přesto ve 32. minutě vedl šestibrankovým rozdílem. Postaral se o něj novopečený otec Pištek, který se trefil z téměř nulového úhlu. Od té chvíle pardubičtí hráči začali myslet na nedělní utkání se Spartou, tempo hry zvolnilo a ke slovu přišli i plzeňští hráči. Lašáka o možné čisté konto připravila Havířova teč střely Michala Straky od modré. Puk za brankovou čáru dostrkal i Pospíšil.

O zrušení v poklidném průběhu zbytku zápasu se postaral svými verdikty rozhodčí Jebavý, jenž nejprve odpustil Plzni faul, ale hned na to vyloučil Mikesku a za protesty Bulise na 10 minut. V polovině závěrečné třetiny si také hosté dali vlastní gól, když tečovali Vyhlídalovu střelu od modré. Poté se ke slovu dostal i nejproduktivnější hráč extraligy Mikeska. Bezstarostná hra domácích byla potrestána o minutu později a zásluhou Paroulka se mohla Plzeň radovat potřetí.

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 8:3 (4:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora, 11. Tvrdík (Bulis, Mikeska), 17. Rolínek (Koukal, Průcha), 20. Průcha (Bulis), 22. Havíř (A. Hemský, Mikeska), 32. Pištek (Tvrdík, Divíšek), 51. Vyhlídal (Tvrdík, Divíšek), 53. Mikeska (A. Hemský) - 34. Michal Straka (Výtisk, D. Moravec), 42. D. Pospíšil (Paroulek), 54. Paroulek (D. Moravec, D. Pospíšil). Rozhodčí: Jebavý - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 5:7, navíc Bulis - D. Pospíšil oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9127.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Vyhlídal, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - A. Hemský, Mikeska, Bulis - Tvrdík, Divíšek, Pištek - Rolínek, Koukal, Průcha. Trenéři: V. Martinec a Šejba.
Plzeň: Pejchar (21. Jež) - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - Paroulek, D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Michal Straka, Matějovský - M. Polák, Kracík, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.