Karlovy Vary výhrou nad Zlínem přiživily sen o play off

KARLOVY VARY

Sobotní dohrávka 45. kola extraligy vyšla na jedničku hokejistům Karlových Varů. Energie na svém ledě porazila Zlín, vedoucí tým tabulky, 4:2. Západočechům se podařilo nejen deklasovat mistrovský celek, ale udrželi při životě sen o debutové účasti v play off.

Domácí hokejisté hráli úvodní třetinu s převahou, avšak bez potřebného štěstí a střeleckého důrazu. První přesilovku utkání, kterou domácím hokejistům nedovoleným bráněním nabídl Vosátko, karlovarští neproměnili. Vytvořili si sice několik šancí, ale gólman Altrichter se žádné chyby nedopustil.

V sedmé minutě ukázal Zlín svou silnou stránku. Do rychlého protiútoku se pustil Leška. V jeho "samostatném nájezdu" na Málka ho však čistě odzbrojil Ptáček. O dvě minuty později však hostující Blaťák zastihl Málka nepřipraveného, když za jeho záda dostal puk z těžkého úhlu.

Ve druhé třetině domácí hokejisté zapracovali na střeleckém umění. Ve 36. minutě zachoval před zlínským gólmanem chladnou hlavu Pecha a po jeho bekhendové střele neměl Altrichter jinou šanci než kapitulovat. Hosté se mohli dostat opět do vedení díky Mokrejšovi. Ten však příležitost nevyužil. Naopak domácí hokejisté, viditelně při chuti, ve 40. minutě po Dvořákově střele do odkryté zlínské klece zvýšili.

Ve třetí části měl nejprve dobrou šanci při přesilovce Roman Hamrlík, ale Málek jeho pokus chytil. Po boxerské vložce mezi Jiřím Polákem a Čajánkem, kteří inkasovali každý dvě plus dvě minuty, se odhodlal k ráně od modré karlovarský obránce Ptáček a Altrichtrovi prošel puk mezi betony. Už za šestnáct sekund ale Zlín snížil zásluhou Čecha.

Pět minut před koncem v přesilovce trefil Harant znovu tyčku zlínské branky a o chvíli později minul ve vyložené pozici Košťál. Hosté se v závěru odhodlali ke hře bez gólmana, ale třináct sekund před sirénou pojistil výhru Západočechů Nedorost.

Energie Karlovy Vary - Hamé Zlín 4:2
Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1, Branky a nahrávky: 36. Pech (Milan Procházka), 40. M. Dvořák (Kraft), 48. Ptáček (A. Nedorost, Kraft), 60. A. Nedorost - 9. Blaťák (Leška), 48. M. Čech (R. Hamrlík, Erat). Rozhodčí: Šindler - Český, Pešek. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 2650.
Sestavy:
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Bauer, Hlavačka, Krajíček, Suur - Košťál, Skuhravý, Kucharczyk - Hurtaj, Pech, Milan Procházka - A. Nedorost, Kraft, M. Dvořák - V. Polák, Bednařík, Petr Kumstát. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Zlín: Altrichter - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Veselý - Jenáček, Čajánek, Záhorovský - Mokrejš, Kristek, M. Erat - Barinka, M. Čech, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.