Vítkovice rozstřílely Vsetín 8:0

VÍTKOVICE

Hokejisté Vsetína po páteční výhře nad Libercem dnes zcela propadli v Ostravě a od Vítkovic utrpěli debakl 0:8. Po dvou brankách vítězů vstřelili Zbyněk Irgl, Pavel Kubina a Juraj Štefanka. Brankář Marek Pinc udržel pošesté v ročníku čisté konto. Vítkovice si upevnili sedmou pozici v extraligové tabulce.

Ilustrační foto

• Domácí začali náporem a do dobrých střeleckých příležitostí se dostali Hudec s Hubáčkem, ale Čechmánek byl v úvodu pozorný. Hosté spoléhali jen na protiútoky a Vítkovice jim však tuto možnost poskytly pouze ve výjimečných případech. Ostravané se dočkali vedoucího gólu v 7. minutě, kdy Štefankovu ránu dorazil Irgl. Tentýž hráč překonal bezmocného vsetínského brankáře za čtyři minuty i podruhé, když mu krásně před prázdnou branku poslal puk Šimíček.

Převaha domácích narůstala, především první vítkovická řada dělala vsetínské obraně velké problémy. Při jejím pobytu na ledě to vždy před Čechmánkem vřelo. V 18. minutě prokázal Varaďa svůj důraz v brankovišti a zvýšil na 3:0.

Vítkovičtí si už dlouho nezahráli utkání, v němž tak výrazným rozdílem vedli. Jejich pohoda se proto projevila i ve hře a vsetínští na kombinační hokej protivníka nestačili. Pod další tři branky se podepsal vítkovický kapitán Pavel Kubina. Ve 26. minutě ideálně přihrál na gól Hubáčkovi a za osm minut sám z úhlu prostřelil Čechmánka, který odjel na střídačku a přenechal své místo Plškovi.

Vsetínský náhradník byl na ledě jen minutu a kapituloval po Kubinově střele v přesilové hře. Vsetín už zcela odpadl a zmohl se pouze na Demelovo sólo, které však s jistotou zmařil Pinc. V závěrečné třetině už hra neměla potřebný náboj, opadlo i tempo a na čas se zastavil i vítkovický brankostroj. Vedle několika vyložených šancí Vítkovic přinesly větší vzruch už jen 52. a 57. minuta, kdy dvěma góly stanovil konečnou podobu skóre Štefanka.

Vítkovice - Vsetínská hokejová 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Irgl (J. Štefanka, Hubáček), 11. Irgl (Šimíček, Dresler), 18. Varaďa (Peterek, Vůjtek), 26. P. Hubáček (Kubina, Chmelíř), 34. Kubina (J. Štefanka), 35. Kubina (Vůjtek, Varaďa), 53. J. Štefanka (Varaďa, Vůjtek), 57. J. Štefanka. Rozhodčí: Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. Diváci: 4364.
Sestavy:
Vítkovice: Pinc - Kubina, Malík, Philipp, Dresler, Mojžíš (21. Chmelíř), Hudec - Vůjtek, Peterek, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - I. Padělek, J. Štefanka, Burger - Hulva, Turek, Köhler. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Vsetín: Čechmánek (34. Plšek) - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal, od 41. navíc Nedbálek - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Květoň - Badiura, R. Hubáček. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.