Zlín zdolal poslední Jihlavu a vede extraligu o 4 body

Výhrou nad Jihlavou potvrdili hokejisté Zlína pozici vedoucího celku extraligy a zvýšili svůj náskok na druhou Spartu na čtyři body. K vítězství 3:1 nad jistým účastníkem baráže z Vysočiny nasměroval úřadující mistry přesilovkovou brankou ve druhé třetině obránce Martin Hamrlík, vítěznou trefu zaznamenal ve 43. minutě reprezentační křídelník Martin Erat. Na snížení Aleše Padělka pak ještě odpověděl Martin Jenáček.

V první třetině byli překvapivě nebezpečnější hosté. V páté minutě se sice v největší šanci Zlína objevil Veselý, ale lotyšského brankáře Masalskise nepřekonal. Pak byl v mnohem větším zápřahu jeho protějšek Murín. V úvodní jihlavské přesilovce dokázal vyřešit závar před svým brankovištěm, při střele Rytnauera měl štěstí, protože puk jen těsně minul jeho klec.

Domácí bez úspěchu útočili a hráči Jihlavy trpěli čekali na brejky. Po rychlém protiútoku převzal puk na útočné modré čáře zapomenutý Vostřák, ale Murínova lapačka byla bezchybná. Další nebezpečný protiútok zakončoval Rytnauer, jenže ani podruhé na Murína nevyzrál.

Druhá část byla mnohem zajímavější. Kromě šancí přibyly i osobní souboje a nedovolené zákroky, takže oba celky měly několik přesilovek. V jedné z nich našel Čajánek od zadního mantinelu najíždějícího Romana Hamrlíka, ale zlínský bek minul. Vzápětí zblokoval Leškovu ránu Zajac. Neujalo se ani přečíslení Lešky s Balaštíkem, pokus zlínského kanonýra vyrazil Masalskis. Ten měl hodně práce i při jihlavské početní výhodě, v níž se před jihlavskou klecí objevil Kováčik, ale domácí ani po tomto výpadu vedení nezískali.

Dočkali se až při Vostřákově vyloučení, když od modré čáry napřáhl Martin Hamrlík a poprvé překonal jihlavského gólmana. Pak měli ideální příležitost k vyrovnání svěřenci trenéra Richarda Fardy, kteří však při 83 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem ani jednou Murína neohrozili. Zato domácí se činili i ve třech, Roman Hamrlík však v ideální pozici opět mířil nad.

Domácí mužstvo na chvíli uklidnil po Čajánkově nahrávce Erat, jenž švihem nedal Masalskisovi šanci. Hosté odpověděli také po rychlé akci, když Padělek vložil hůl do Vostřákova nahození a snížil na jednobrankový rozdíl. Ale za 61 vteřin se zase radovali domácí, po Eratově individuální akci pokořil Masalskise Jenáček a uzavřel gólový účet utkání.

Hamé Zlín - Dukla Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 35. M. Hamrlík (Leška), 43. M. Erat (Čajánek, R. Hamrlík), 50. Jenáček (M. Erat, Čajánek) - 49. A. Padělek (Vostřák). Rozhodčí: Hradil - Cambal, Pospíšil. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:0. Diváci: 4555.
Sestavy:
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Veselý - Jenáček, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Barinka, Martin Čech I, Kováčik. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Jihlava: Masalskis - Zajac, Buzek, Ficenc, Malena, Kuchyňa, Punčochář, od 41. navíc Dobrovolný - Vostřák, Vala (37. Klimt), Mareš - A. Padělek, Hlouch, P. Altrichter - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Kaděra, L. Říha, Rytnauer. Trenéři: Farda a Konečný.