Kladno má jistotu play-off na dosah

VSETÍN

Hokejisté Kladna se vítězstvím v úterní dohrávce 43. kola extraligy na ledě Vsetína přiblížili postupu do play-off, šest kol před koncem základní části mají na devátý Litvínov náskok 16 bodů. Hodně k tomu pomohl výkon brankáře Orcta, který v úvodu odolal šancím Vaka při minutovém oslabení tří proti pěti.

Největší šanci Vsetína na otevření skóre trestuhodně zahodil ve 14. minutě Hruška, když netrefil prázdnou branku.

Skóre tak otevřel domácí Musil až ve druhé třetině. Vedení Vsetína však trvalo jen 38 sekund, kdy vyrovnal Procházka. Ten dokonce přidal druhý gól Kladenských, ovšem krátce nato udělal za vlastní brankou při rozehrávce chybu Orct a Kovář vyrovnal na 2:2.

Ve 2. minutě závěrečné části napřáhl od modré kladenský Špelda a hosté znovu vedli. Valaši se začali tlačit do útoku, takže je od čtvrtého gólu zachránila po střele Mrázka jen tyčka.

Odstřelování kladenské branky sice pokračovalo, domácí zkusili i závěrečnou power-play, jenže z ní už změna výsledku nepřišla.

Antonín Stavjaňa, trenér Vsetína: "Chtěli jsme divákům ukázat, že umíme lepším celkům konkurovat. Ale trápí nás střelecká smůla - Hruška mohl dát tři góly..."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "První třetinu jsme sehráli hodně špatně, ale jsme díky dobrému výkonu brankáře důležité vítězství. Play-off se blíží."

Vsetín - Kladno 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Musil (R. Hruška, Němec), 39. Kovář (Demel, Vlach) - 33. Martin Procházka (Bílek, Patera), 36. Martin Procházka (Mrázek, T. Kaberle), 42. Špelda (P. Kasík). Rozhodčí: Rejthar - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:7, navíc Demel - Jelínek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2510.
Vsetín: Čechmánek (21. Plšek) - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Hrabal, Nedbálek - Dubec, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Musil, Hřebejk - R. Hubáček, Badiura, Havíra. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, Zeman, P. Kasík, Jelínek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Mrázek - Horna, Kalla, Michael Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.