Rubriky:

Tipsport extraliga

Hradec získá poloviční podíl v hokejovém klubu HC Mountfield

30. července 2013 18:17 - Hradec Králové

Hradec Králové vstoupí do hokejového klubu Mountfield HK, město v klubu za milión korun získá padesátiprocentní podíl. V úterý o tom rozhodli královéhradečtí zastupitelé. Extraligový Mountfield se přesunul do Hradce Králové z Českých Budějovic kvůli sporům s tamní radnicí a Budějovickým Budvarem o čepování piva při domácích zápasech extraligy.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Schválili jsme akcionářskou dohodu, která řeší všechny podstatné věci o spolupráci," řekl novinářům náměstek hradeckého primátora Martin Soukup (ODS). Zastupitelstvo ve svém usnesení souhlasilo s tím, že město poskytne klubu na činnost vrcholového sportu maximálně 13,7 miliónu korun na sezónu a také mu dá příspěvek na náklady spojené s užíváním hradeckého zimního stadiónu v maximální výši tři milióny korun na sezónu.

Přesun hokejové extraligy z Českých Budějovic do Hradce Králové schválili královéhradečtí zastupitelé již 18. června. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) minulý týden oznámil, že klub Mountfield HK byl přijat za člena hokejového svazu a nyní čeká na udělení extraligové licence. Svaz shromažďuje podklady, zásadní bude stav hradeckého stadiónu, kde například chybí videosystém. Poslední kontrola stadiónu se má uskutečnit kolem 20. srpna, koncem měsíce by pak mohli Východočeši obdržet licenci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..