Tipsport extraliga

Litvínov se ve Vsetíně přiblížil snu o play-off

15. února 2005 20:08 - VSETÍN

Sen litvínovských hokejistů o účasti v play-off získal po jejich úterní výhře ve Vsetíně 5:0 jasnější obrysy. O jejich úspěch se zasloužili především čtyři hráči: Čaloun s Brandou dali dva góly, brankář Jarina popáté v sezóně nepustil puk za svá záda a Kotrla se po příchodu ze Sparty trefil i ve svém třetím zápase za staronový klub.

Domácí se museli opět spolehnout na výpomoc pěti hráčů z prvoligových týmů Olomouce a Českých Budějovic, přičemž do hry se dostalo i šest vsetínských juniorů. Od prvních minut tak byla znát hokejová převaha na straně Litvínova, který si vytvořil stálou převahu a nespočet šancí.

V páté minutě po chybě brankáře Čechmánka mohl uklidit kotouč do prázdné branky Čaloun, ovšem trefil tyč, což potvrdil také videorozhodčí. Tentýž hráč se dočkal o minutu později, kdy chytře tečoval Hranáčovu střelu od modré čáry. Chvíli na to mohl zvýšit vedení Prorok, ale na domácího gólmana z bezprostřední blízkosti nevyzrál. První šanci si Valaši vytvořili v 11. minutě, ale tísněný Vak na Jarinu nevyzrál.

Hokejovější hosté podruhé udeřili ve 14. minutě, kdy Spitzerovu hrubku nekompromisně přetavil v gól opět Čaloun. Tentýž hráč měl nadosah hattrick v 17. minutě, ale další nedorozumění v domácí obraně bekhendovovým pokusem nepotrestal. Nástup do prostřední části měli hosté famózní.

Nejprve v úvodu 22. minuty šikovně tečoval Brandovo nahození na branku Kotrla a o 11 vteřin později našel místo mezi betony domácího gólmana Branda. Tento moment neunesl Čechmánek, jenž přepustil své místo mezi tyčemi Plškovi. Litvínov i nadále diktoval tempo hry a jen zásluhou valašské brankářské dvojky jejich náskok nenarůstal.

Velmi horko mu bylo zejména po střele Hübla, jehož pokus zastavila tyč, a ranách Kotrly a Šlégra. Největší šanci si Vsetín vypracoval těsně před druhým odchodem do šatny. V přesilové hře čtyři na tři však Musil z úhlu mířil vedle odkryté branky.

Pátou branku Severočeši přidali po minutě hry ve třetí třetině. S pokusy Škouly a Kotrly si ještě Plšek poradil, ale na následnou Brandovu dorážku byl krátký.

Vsetínská hokejová - Chemopetrol Litvínov 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Čaloun (Hranáč, Gombár), 14. Čaloun, 22. Kotrla (Branda), 22. Branda (Kotrla, Poživil), 42. Branda (Škoula, Kotrla). Rozhodčí: Bolina - Bílek, Sichrovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 2230.
Vsetín: Čechmánek (22. Plšek) - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, Šafařík, od 21. navíc Nedbálek, Hrabal - Dubec, Vak, Selingr - Kárný, Najdek, Badiura - R. Hruška, Musil, Hřebejk - Havíra, R. Hubáček. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Poživil, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Trávníček, Gombár. Trenéři: Jeřábek a Rosol.