Bonk v premiéře za Zlín pomohl porazit bývalý klub

TŘINEC

Zlínští hokejisté vděčí za úterní výhru 4:1 v Třinci svým posilám, které získali těsně před uzávěrkou přestupů. Útočníci Bonk a Veselý se při své obnovené premiéře v klubu hned zapsali mezi střelce, Bonkův zásah byl navíc vítězný. Shodou okolností útočník Montrealu přišel do Zlína z Třince.

Domácí nastoupili s juniory na místech zraněných Krále, Pavelka, Všetečky a Štefanky, a proti vedoucímu celku extraligy jejich slátaná sestava příliš šancí neměla. Většinu zápasu se hrálo před brankářem Bieglem.

Ten odolával necelých 23 minut. Pak Barinka přiklepl puk Čechovi a domácí brankář byl tentokrát bez šance. O šest minut později potrestal nepozornost domácích obránců Bonk. Hráč, který tuto sezonu v Třinci začínal a po 11 letech se vrátil do klubu, ve kterém vstoupil do profesionálního hokeje, po přihrávce od Čajánka zvýšil na 2:0.

Poslední dvacetiminutovka byla hokejově nejzajímavější, hrálo se nahoru dolů a tříbodový zisk hosté zpečetili hned v úvodní minutě, když Biegla po přesné přihrávce od Lešky potřetí prostřelil Veselý. O dvě minuty později se pak vyznamenal Murín v brance Zlína, když reflexivně zlikvidoval nájezd Janků.

Za další dvě minuty po sedmi neplodných extraligových zápasech zvedl ruce nad hlavu nejlepší extraligový střelec Balaštík, kterému nahrál Veselý a Zlín o čtyři branky. Pro Balaštíka to byl 28. zásah sezony. Domácí se za bojovnost a nasazení hlavně třetí třetině dočkali kýženého úspěchu. Při Mokrejšově vyloučení prostřelil Murína Polanský a zmírnil prohru Třince.

Oceláři Třinec - Hamé Zlín 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Polanský (Balčík) - 23. M. Čech (Barinka, Kováčik), 29. Bonk (Čajánek, R. Hamrlík), 41. Veselý (Leška), 44. Balaštík (Veselý, Blaťák). Rozhodčí: Mikula - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2920.
Třinec: Biegl - Hunkes, Malinský, Křetínský, Houdek, Balčík, Mocek - Míka, Melenovský, J. Svoboda - Janků, Skořepa, Zbořil - Polanský, Martynek, Bordowski - Hebar, Škatula, Šebesta. Trenéři: Pokovič, Marek a Mach.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Veselý - Čajánek, Bonk, M. Erat - Mokrejš, Jenáček, Záhorský - Kováčik, M. Čech, Barinka. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.