Karlovarští ztratili proti Vítkovicím dvoubrankové vedení

Hokejisty Karlových Varů může úterní zápas s Vítkovicemi hodně mrzet. Západočeši na vlastním ledě vedli po necelých pěti minutách 2:0, ale další gól už nepřidali a naopak sami třikrát inkasovali. Pro desátý tým tabulky je to citelná ztráta v boji o play-off. Hráči Karlových Varů se na domácím ledě představili přesně po pěti týdnech.

Ve čtvrté minutě našel Dvořák ideálně před brankou Krafta a ten bez přípravy střelou k tyči skóroval. O 36 sekund později už to bylo 2:0 poté, co nedůslednost obrany hostů potrestal pohotovou trefou Vojtěch Polák.

Na druhé straně výborně zakročil domácí brankář Málek při Tomáškově střele. Domácí zůstávali útočně naladěni, nicméně ještě v první třetině hosté snížili, když se ze střední vzdálenosti do horního rohu branky pěkně trefil obránce Hudec.

A Vítkovice pomalu přebíraly otěže zápasu. A ani Málek tentokrát Vary nezachránil. Lišácky jej překonal Irgl, který se trefil z těžkého úhlu ze strany. V polovině utkání nastřelil Padělek tyč karlovarské branky a zanedlouho nevyzrál na Málka ani nadvakrát Peterek.

Před druhou přestávkou udeřili hosté potřetí - Šimíček našel přesně Hubáčka, který ze tří metrů nedal Málkovi naději. Domácí se ve druhém dějství nenašli, a to ani v jeho závěru při přesilové hře.

A vyrovnání se nedočkali, přestože měli v závěru šance. Nebezpečně pálil Hlavačka, po něm přestřelil Hurtaj. V závěru Západočeši nevyužili ani přesilovku a play off se jim prohrou hodně vzdálilo.

Radim Rulík (Vary): "Dobře jsme začali, ale to bylo všechno. Následoval po dvě třetiny katastrofální výkon našeho mužstva. Po zredukování sestavy jsme sehráli nejlepší třetí třetinu, i když šance jsme nedali. Vítkovice lépe bruslily a ten obrat v utkání si zasloužily. Jsme jedno z mužstev, kterým pauza uškodila. Mužstva, která hrají z defenzívy, mají teď v zápasech větší šance než ty, která musejí tvořit. Tato prohra nás může hodně mrzet."

Vladimír Vůjtek st.(Vítkovice): "Chtěli jsme začít jinak než posledně v Karlových Varech, chystali jsme se na počátek zápasu, ale domácí zase vedli 2:0. Jen k tomu místo tří potřebovali pět minut. Sehráli jsme ale perfektní druhou třetinu, která zápas rozhodla. Ve třetí třetině jsme drželi výsledek. Domácí v ní měli tlak a příležitosti, ale když se prohrává, tak to tam většinou nepadá. Za tyto body jsme moc rádi, myslím, že už nás posunují do play off."

Energie Karlovy Vary - Vítkovice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Kraft (M. Dvořák, A. Nedorost), 5. V. Polák (Pech, Kutlák) - 13. Hudec (Šimíček), 25. Irgl (J. Štefanka), 36. P. Hubáček (Šimíček, Irgl). Rozhodčí: Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2700.
Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Bauer, Hlavačka, Krajíček - Hurtaj, Alinč, Milan Procházka - A. Nedorost, Kraft, M. Dvořák - Košťál, Skuhravý, Petr Kumstát - Bednařík, V. Polák, Pech. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Vítkovice: Pinc - Černošek, Philipp, Seman, Dresler, Mojžíš, Hudec, Chmelíř - Vůjtek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - Burger, Peterek, I. Padělek - Krenželok, F. Turek, Tomášek. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.