Plzeň zlomila Vsetín až v závěru

Tomáš FlieglSport.cz

Až čtyřmi góly v závěrečné třetině definitivně zlomili hokejisté Plzně odpor Vsetína a připsali si tři důležité body v souboji o poslední postupové místo pro play off. V dresu domácích se ve výborné formě představil první útok, jeho centr Martin Straka ale v úvodu třetího dějství odkulhal do šatny. Na Vsetínu bylo po většinu zápasu vidět, že po základní části mu skončí sezóna.

Vsetín nastoupil do utkání s pěti juniory na soupisce a od úvodních minut tahal za kratší konec. Plzeň, vědoma si povinnosti vyhrát, se tlačila před brankáře Žigárdyho. V 9. minutě první útok zamkl soupeře v jeho třetině, střelu Andrašovského hosté zblokovali.

První útok byl nadále nejnebezpečnější zbraní Západočechů, ve 12. minutě zařídil i vedoucí trefu. Martin Straka přiťukl Trnkovi, který od modré propálil vše. Žigárdymu ukázkově clonil Duda. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho.

V 15. minutě fauloval Trnka, v oslabení Pejchar neudržel střelu Hrabala a Korotvička pohotovým dloubákem vyrovnal. Jedinou příležitost v úvodním dějství přetavil Vsetín v branku. V 16. minutě pálil z dobré pozice mimo Duda, stejný hráč v 19. minutě poslal do brejku Martina Straku, ten ale stejně jako Duda nezamířil přesně.

Po změně stran pokračoval ze strany Vsetína poklidný hokej, domácí se snažili, převaha ale neměla brankové vyjádření. V celku Plzně byl aktivní téměř výjimečně první útok, trio Duda - Martin Straka - Andrašovský ovšem nemělo přesně seřízená mířidla.

Přesilovku využil Cartelli

Gólu si domácí příznivci dočkali ve 29. minutě, kdy brankář Žigárdy úmyslně posunul svoji klec a poslal tak hosty do oslabení 3 na 5. To po pěti sekundách využil opět od modré čáry Cartelli.

V úvodu třetího dějství se opět připomněl Martin Straka, jehož bekhend zneškodnil pohotově Žigárdy. Pro nejlepšího plzeňského hráče to byla poslední akce v zápase. Při dalším střídání si poranil třísla a odkulhal do šatny.

Mladšího bratra pomstil ve 44. minutě Michal Straka , který přesným švihem zavěsil potřetí, o tři minuty později navíc přidal další gól. Zlomeného soupeře dorazil pohotovou tečí Adamský pouhých 18 sekund po druhé brance Michala Straky.

Pohodu Plzně potvrdil v 53. minutě kapitán domácích David Pospíšil. Ve vlastním oslabení rozhodil společně s Davidem Moravcem obranu Vsetína a pohodlně vsítil šestý gól. Zbytek utkání se dohrával víceméně z povinnosti a v poklidném tempu.

Ivan Vlček (trenér Plzně): Z utkání jsme měli obavy, které se potvrdily. Od poloviny zápasu jsme byli jasně lepší a po zásluze jsme zvítězili.

Antonín Stavjaňa (trenér Vsetína): Musím mužstvo pochválit, hráli jsme výborně. Navíc si myslím, že domácí předvedli slabší výkon. Rozhodly individuální chyby našich nezkušených hráčů.

Lasselsberger Plzeň - Vsetínská hokejová 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 12. Trnka (Martin Straka, Andrašovský), 29. Cartelli (Martin Straka, Marshall), 44. Michal Straka (Duda, Marshall), 48. Michal Straka (Duda), 48. Adamský (Jindřich), 53. Pospíšil (Moravec) - 15. Korotvička (Hrabal), 45. Dubec (Jaškin). Rozhodčí: Homola, Hradil - Český, Kostka. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5927.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk - Duda, Martin Straka, Andrašovský - Paroulek (22. Kracík), D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Jaroslav Kudrna (37. Michal Straka), Matějovský. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, M. Horák, Němec, Hrabal, Nedbálek - Dubec, Vak, Demel - R. Hruška, Selingr, Korotvička - O. Hruška, Havíra, R. Hubáček - Badiura. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.