Litvínov porazil Kladno a drží osmou příčku

Hokejisté Litvínova si ve 48. kole hokejové extraligy připsali třetí výhru v řadě, když v urputném duelu přehráli Kladno v poměru 3:1. K výhře Chemiků přispěl dvěma trefami Viktor Hübl a jednou Prorok. Severočeši tak mají na svém kontě 68 extraligových bodů, v tabulce jsou osmí a drží bodový krok s devátou Plzní, největším rivalem v boji o play-off.

Domácí měli výborný nástup do utkání, když už začátek třetí minuty jim přinesl vedení. Prorok nadvakrát překonal Kopřivu a využil tak početní převahy. Následně se snažil tečoval střelu Škouly Zálešák, ale kotouč skončil na tyči. Ve 13. minutě znovu udeřili domácí. Čaloun se po kličce uvolnil a chladnokrevně přihrál před branku osamocenému Hüblovi, který bez problémů zvýšil litvínovský náskok. Zanedlouho však snížil hostující Mrázek, který bekhendovou střelou překonal Jarinu.

Prostřední část pak příliš vzrušení nepřinesla. Velkou šanci měl akorát v polovině utkání Prorok, ale nedal. Na druhé straně stejně skončila příležitost Gardoně. Domácí tak museli být stále ve střehu, protože Kladno nechtělo soupeři přenechat body lacino.

Začátek poslední třetiny přesto patřil Litvínovu. Ten vystupňoval svůj tlak a měl i několik možností ke vstřelení branky. Ani jednou však neuspěl, a tak se musel ještě více strachovat o vedení, když se v 52. minutě proti domácí brance vyřídil Kasík společně se Zajícem vracejícím se z trestné lavice. Gólman Jarina však v tomto okamžiku skvěle podržel svůj tým, když vystihl Zajícův úmysl a šanci zlikvidoval.

Potom pálil na druhé straně zblízka Hübl, ale tentokrát ještě neuspěl. V 58. minutě se už ale nemýlil. Do brejku totiž vyrazil Balázs, který v útočném pásmu přibrzdil a ideálně přihrál právě Hüblovi. Ten pak zaznamenal pojistku důležitého domácího vítězství.

Petr Rosol (Litvínov): "Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme měli asi trochu více štěstíčka. To nejspíš vyplynulo z toho, že nám pořád ještě o něco jde. V závěru nás hodně podržel gólman Jarina."

Zdeněk Müller (Kladno): "Domácím vyšla první třetina. My jsme se potom zlepšili, ale celý zápas jsme se potýkali se zlou koncovkou a nešly nám vůbec přesilovky."

Chemopetrol Litvínov - Rabat Kladno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Prorok (V. Hübl, Šlégr), 13. V. Hübl (Čaloun, Prorok), 58. V. Hübl (Balázs) - 14. Mrázek (Zeman). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:5, navíc J. Hrdina, Zajíc a Patera (všichni Kladno) na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6190.
Litvínov: Jarina - Šlégr, Hranáč, Poživil, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Trávníček, Gombár. Trenéři: Jeřábek a Rosol.
Kladno: Kopřiva - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, Jelínek, Kasík, od 40. navíc V. Čech - Bílek, Patera, M. Procházka - Horna, Gardoň, J. Hrdina - Kysela, Zajíc (4. - 6. Huml), Mrázek - Hořava, Kalla, Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.