Pardubice si spravily chuť a porazily Vary

PARDUBICE

Domácí celek rychle zapomněl na jihlavskou sprchu a bez větších problémů si připsal důležité tři body v boji o lepší výchozí postavení v play off. Západočeši sice začali nebojácně, ale to bylo z jejich strany vše. Zpočátku se hrnuli před Lašákovu branku, postupně se však začali vytrácet a po první inkasované brance kousat přestali.

První branku Východočechů si po Hejdukově asistenci připsal Bulis, který našel skulinku v Málkově postoji a hra Karlových Varů přestala působit dojmem, že jim jde ještě o postupovou naději. Pardubičtí převzali iniciativu a vytvořili si herní převahu, kterou korunovali ve 14. minutě další brankou. Zasloužil se o ni Dopita, který obkroužil Málkovu branku a za jeho záda pohodlně zasunul puk. Hosté si prakticky žádnou vážnou šanci nevytvořili, Lašáka prověřovali jen střelami od modré.

Také ve druhé třetině se hrálo podle pardubických not, hosté ale přitvrdili v obraně, nedávali domácím hráčům žádný klid často i za cenu nečistých zákroků. Karlovarský celek hodně držel Málek, který zabránil ve 26. minutě jistému gólu z hole Blažka. Proti hostujícímu gólmanovi neuspěl ani v sólovém nájezdu z trestné lavice vracející se Havíř. Herní převahu tak vyjádřili domácí až ve 40. minutě, kdy Petr Sýkora využil už druhou pardubickou přesilovku.

25 vteřin po zahájení závěrečné třetiny poslal Čáslava ideální kolmou přihrávku znovu Sýkorovi a Málek neměl opět šanci. Gól odstartoval pardubickou exhibici, které hosté nestačili čelit a ve 49. minutě inkasovali popáté. To nevydržel s nervy Málek, vysloužil si desetiminutový trest a navíc pustil do branky juniora Ondřeje Jirkův. Ten příliš práce už ale neměl, protože domácí začali šetřit síly na nedělní utkání v Třinci. Odevzdaný soupeř jim to hodně usnadnil, a tak si Lašák mohl připsat čtvrtou nulu v letošní extralize.

Jiří Šejba (Pardubice): "Byli jsme připraveni na to, že nás čeká nepříjemný soupeř, ale zpočátku jsme dali rychlé góly a v utkání ukázali, co trénujeme. Dnes tým podal velmi dobrý výkon."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Pardubice vyhrály zaslouženě, podaly bojovnější výkon než my, a proto zaslouženě vyhrály."

Moeller Pardubice - Energie Karlovy Vary 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Bulis (Hejduk), 14. Dopita (P. Sýkora), 40. P. Sýkora (Čáslava), 41. P. Sýkora (Čáslava), 49. Průcha (Koukal). Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:7, navíc Málek (Karlovy Vary) na 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 9057.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Pácal, Mudroch, Vyhlídal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Tvrdík - Rolínek, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.
Karlovy Vary: Málek (49. Jirkův) - Harant, J. Polák, F. Ptáček, Kutlák, M. Hlavačka, Krajíček, od 21. navíc Bauer - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - V. Polák, Pech, Bednařík - Kraus, Kucharczyk, Hurtaj. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.