Kladno si výhrou nad Plzní zajistilo play-off

KLADNO

Jako o klíčovém mluvili o duelu na Kladně plzeňští hokejisté. Na ledě Rabatu ale jejich odhodlání nebylo vidět, Plzeň po matném výkonu prohrála s Rabatem 1:4. Lasselsbergeru až příliš chyběli zranění ofenzivní hráči Martin Straka a David Pospíšil. Čestný úspěch Západočechů vstřelil pět minut před koncem Martin Paroulek.

Západočeši si po pátečním utkání stanovili cíl, podle kterého se chtěli vyvarovat zbytečných vyloučení a zlepšit mizerné první třetiny posledních kol. Ani jedno se jim nepodařilo splnit. Během úvodní dvacetiminutovky byli na trestné lavici čtyřikrát a v jednom z oslabení inkasovali.

Robert Jindřich neodložil dostatečně rychle zlomenou hůl, za což byl poslán na lavici hanby. Přesilovku rychlým švihem využil Robert Kysela, který z pěti metrů nedal Pejcharovi šanci. Plzeň se k ohrožení Orctovy branky dostala až v závěru třetiny při vyloučení Bílka. Střely Libora Procházky i Dudy kladenský gólman zlikvidoval.

Koulovačka po přestávce

Naděje Plzně na bodový zisk vzaly definitivně za své ve druhé třetině. Ve 22. minutě prosvištěl Jiří Zeman kolem zkoprnělého Jindřicha a Tomáš Horna bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Druhou třetinu odstartovali úspěšně i domácí fanoušci, kteří si donesli ze zasněženého okolí stadiónu "palivo" a v hale propukla nefalšovaná koulovačka mezi oběma tábory příznivců.

Do hry mohl Lasselsberger vrátit ve 27. minutě Duda. Po chybném střídání domácích jel sám na Orcta, který ale bekhendový blafák vystihl a zneškodnil. Další faul Plzně potrestal ve 36. minutě Pavel Patera, který z voleje napálil pas Bílka.

Zvýšit mohl v 50. minutě ex-plzeňský František Mrázek, v přesilovce si vylámal zuby na Pejcharovi. Plzni v průběhu celého zápasu hodně chyběl zraněný Martin Straka, stejně jako s poraněným kotníkem absentující kapitán David Pospíšil. Čestný úspěch Plzně vstřelil v 55. minutě po rychlém brejku Paroulek.

To byl ale ze strany hostí spíše ojedinělý výpad, v 58. minutě využil třetí přesilovku po kombinaci s Paterou a Tomášem Kaberlem Bílek a Kladnem se definitivně rozezněly vítězné chorály. Domácí si totiž vítězstvím definitivně zajistili účast v play-off.

Zdeněk Müller (Kladno): "Měli jsme velmi dobrý začátek, ale ve druhé třetině se Plzeň zlepšila, ovšem nám opět zachytal velmi dobře gólman Orct. Po tříbrankovém vedení jsem již věřil, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Pro Kladno je velký úspěch, že jsme se dostali s předstihem do play off."

Jiří Neubauer (Plzeň): "Kladno začalo velmi dobře, bohužel jsme v úvodu nestačili a zbytečným vylučováním jsme dostali domácí na koně. Inkasovali jsme v první dvacetiminutovce pouze jednu branku, což mělo být schůdné do druhé třetiny. Vypracovali jsme si řadu příležitostí, hráli jsme i přesilovky, ale v koncovce jsme byli bezzubí. Po vedení Kladna 3:0 jsem moc nevěřil v obrat utkání. Zápas byl dost tvrdý, na obou stranách byla řada nečistých zákroků."

Rabat Kladno - Lasselsberger Plzeň 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Kysela (Mrázek, Jelínek), 22. Horna (Zeman, Špelda), 36. Patera (Bílek, Martin Procházka), 58. Bílek (Patera, T. Kaberle) - 55. Paroulek (Kracík). Rozhodčí: Jebavý, Smeták - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:12. Využití: 3:0. Diváci: 3524.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, Jelínek (21. V. Čech), P. Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Horna, Gardoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Mrázek - M. Hořava, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich (41. M. Výborný), L. Procházka, Výtisk - Duda, Michal Straka, Andrašovský - Paroulek, D. Moravec, Kracík - Adamský, Kudrna, Matějovský. Trenéři: Neubauer a Vlček.