Sparta využila ve Vsetíně čtyři přesilovky

VSETÍN

Hokejisté Sparty ve 49. kole extraligy nepřipustili žádné překvapení a podle papírových předpokladů porazili již bez motivace hrající tým Vsetína 7:3. Z tříbodového zisku se Pražané na Valašsku radovali po více než dvou letech. O svém vítězství prakticky rozhodli v přesilových hrách, v nichž vstřelili čtyři branky.

Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude pánem na ledě. Hned první domácí provinění Pražané potrestali Chabadovou brankou a získali na své hole potřebný klid. S výjimkou oslabení, které přestáli bez větších potíží, měla Sparta většinu času puk pod kontrolou a téměř z každé palebné pozice prověřovala připravenost vsetínského gólmana Žigárdyho. První vážnější šanci si domácí vytvořili až ve 13. minutě, když Vak jel z úhlu na Břízu, ale jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.

Udeřilo tak na druhé straně, když přesilovou hru čtyři na tři přetavil ve druhý gól Pilař. Valaši nesložili zbraně a zmohli se ještě na protiúder v podobě Hruškovy branky. Odpověď Sparty byla rázná. Ještě před prvním odchodem do kabin totiž přesně mířil Marek, jenž vrátil hostům dvoubrankový náskok. Ten se Pražanům podařilo navýšit ve 25. minutě, když Havlátovo nahození před bránu si dezorientovaný Chvátal bruslí srazil do vlastní sítě.

Velmi bledě to začalo se Vsetínem vypadat o tři minuty později. V pořadí páté vyloučení domácích totiž chladnokrevně potrestal Broš, jenž zužitkoval ukázkovou přihrávku Kratěny. Po dalších brankách volaly vyložené šance Kratěny, Havláta a Pilaře, kteří v rozmezí minuty jeli sami na Žigárdyho, ale nevyzráli na něj. Na druhé straně mohli v závěru třetiny snížit Vak se Selingrem, obě šance domácích na poslední chvíli uhasil Bříza.

Poslední dějství se již dohrávalo pouze z povinnosti. Oba celky více myslely na útok než obranné povinnosti. Jako první skóroval Korotvička, jenž dorazil pokus Hřebejka. Další tři góly padly v rozmezí jedné minuty. Nejprve Výborný využil další z přesilových her, aby na druhé straně z následného protiútoku blafákem vyzrál na Břízu Demel. Konečnou podobu výsledku dal autor první branky zápasu Chabada, jehož křižnou přihrávkou přes půl kluziště vybídl ke skórování Marek.

Jan Neliba (Vsetín): "Byli jsme před duelem realisty, proto jsme v body ani příliš nedoufali. Především jsme hráče nabádali k bojovnosti, což kluci splnili. Poněvadž nyní dáváme šanci všem hráčům, kteří by měli dostat ve Vsetíně šanci v budoucnu, dnes dostal mezi tyčemi přednost Žigárdy. Pochválit musím i valašské obecenstvo, které i v této složité situaci není vůči nám chladné a stále nás povzbuzuje."

Marian Jelínek (Sparta): "Získali jsme všechny body, pro které jsme si přijeli, navíc se nikdo nezranil, proto musím být spokojen. Po třetím gólu jsem čekal, že to domácí zabalí, ale opak byl pravdou. Jejich přístup byl příkladný. Hráli srdcem a obětavě za každého stavu. Měli radost z každého gólu. Hokejová kvalita však byla na naší straně a to rozhodlo."

Vsetínská hokejová - Sparta Praha 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. R. Hruška (Demel), 46. Korotvička (Hřebejk), 51. Demel (Vak) - 3. Chabada (Havlát, Sivek), 16. Pilař (Broš, D. Výborný), 20. Marek (Olesz, Chabada), 25. Havlát, 28. Broš (Hlaváč, Kratěna), 51. D. Výborný (Marek, Hlaváč), 52. Chabada (Marek). Rozhodčí: Rönnmark (Švéd.) - Český, Kostka. Vyloučení: 9:8, J. Řezníček (Sparta) 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 2065.
Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, M. Horák, Jindra, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Vak, Demel - Korotvička, Musil, Hřebejk - Havíra, R. Hubáček, Badiura. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Sparta: Bříza - Richter, J. Řezníček, Majeský, Melichar, Jan Hanzlík, Pilař, Dobroň, Schnábel - Olesz, Marek, Chabada - Broš, Kratěna, Hlaváč - Havlát, D. Výborný, Kašpařík - Netík, Dragoun, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.