Vary po výhře nad Jihlavou drží ještě šanci

KARLOVY VARY

Hokejisté Karlových Varů sice porazili i díky dvěma gólů v oslabení poslední Jihlavu 3:0, ale jejich naděje na postup do play off je už jen teoretická. Západočeši ztrácejí tři kola před koncem na desátém místě na osmý Litvínov osm bodů. Gólman Roman Málek vychytal počtvrté v sezóně čisté konto.

Domácí se dočkali vedení již v 54. vteřině utkání, kdy se prosadil Skuhravý. Hosté potom hráli přesilovou hru, ale po půlminutě ujeli Petr Kumstát s Kutlákem, který zvýšil na 2:0. V dalším průběhu první třetiny se rozchytal brankář Masalskis, který v Jihlavě hostuje z Karlových Varů. Pochytal nebezpečné střely Vojtěcha Poláka, Ptáčka a Košťála. V 15. minutě jen těsně minul jihlavskou branku Alinčův bekhendový pokus.

Ve druhé třetině převaha domácích pokračovala, ale dlouho bez šancí. Hosté brankáře Málka příliš neohrožovali a na další gól si museli diváci počkat až do 34. minuty, kdy Karlovy Vary skórovaly znovu po dalším úniku v oslabení. Vzorné přihrávky Krafta a obránce Krajíčka zužitkoval s přehledem Skuhravý.

Ve 46. minutě se ve vcelku poklidném utkání zničehonic do sebe pustili Dvořákem a Zajacem. Karlovarský útočník měl v potyčce navrch a byl vyloučen na pět minut a do konce utkání, zatímco jeho sok jen na dvě plus dvě minuty. Jihlavští se snažili alespoň o čestný úspěch, ale Málek si v 48. minutě s přehledem poradil i s Vostřákovu střelu. Tentýž hráč pak měl další šanci, přestože Jihlava hrála ve třech proti pěti. Potom nevyzrál na karlovarskou oporu dvakrát Lubina. Šestnáct vteřin před koncem ještě trefil karlovarský Hurtaj tyč.

Václav Baďouček (Karlovy Vary): "Jsme rádi, že se nám zápas podařilo uhrát takto. Měli jsme obavy z toho, co s mužstvem udělá psychika, protože co se týká play off, jsme realisté. Pomohly nám dva rychlé góly, pak se utkání víceméně dohrávalo, až na výjimky to byl vlastně bezkontaktní hokej. S výsledkem jsme spokojeni."

Kamil Konečný (Jihlava): "Utkání bylo poznamenáno jednak tím, že ani jedno mužstvo v něm nemělo motivaci a dále skutečností, že jsme už v první minutě inkasovali. Chtěli jsme dosáhnout dobrého výsledku, ale máme velkou marodku a projevila se naše dlouhodobá slabina - přesilové hry, ve kterých jsme dokonce dvakrát inkasovali.."

Energie Karlovy Vary - Dukla Jihlava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Skuhravý (Petr Kumstát), 4. Kutlák (Petr Kumstát), 34. Skuhravý (Krajíček, Kraft). Rozhodčí: Minář, Trombík - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 6:10, navíc Dvořák 5 min. a do konce utkání - Dobrovolný, Kaděra oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 2:0. Diváci: 2200.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček, Bauer - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hurtaj, Alinč, Kraus - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Bednařík, Pech, V. Polák. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.
Jihlava: Masalskis - Ficenc, Malena, Zajac, Šmarda, Punčochář, Kuchyňa, Devečka, Dobrovolný - Vostřák, A. Padělek, Lubina - Kaděra, Vala, Rytnauer - Hlouch, Bakus, Marián Havel. Trenéři: Farda a Konečný.