Rubriky:

Tipsport extraliga

Opravy zimního stadiónu v Kladně začnou až po sezóně

28. srpna 2013 15:12 - Kladno

První etapa oprav zimního stadiónu v Kladně začne s ročním zpožděním až po nadcházející sezóně hokejové extraligy. ČTK to ve středu řekl Lukáš Kubica, ředitel městské společnosti Sportovní areály města Kladna (SAMK), která se o halu stará.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na stadiónu se vymění sedačky a zvýší se kapacita o další místa k sezení, aby hala splňovala požadavky pro extraligu. V nové sezóně budou Rytíři hrát nejvyšší soutěž díky výjimce z licenčního řádu.

Dlouho plánovaná rekonstrukce zimního stadiónu měla původně začít letos, po skončení uplynulého ročníku extraligy. Městská rada v červnu vybrala zhotovitele stavby, ale výběrové řízení se prodloužilo, protože proti rozhodnutí podala námitku jedna z neúspěšných firem.

SAMK se už podle Kubici s námitkou vypořádaly, tendr byl ukončen a práce tak můžou po dohodě s vítěznou firmou po nadcházející sezóně začít. Vítězná firma podle nabídky opraví stadión za částku kolem 23 miliónů korun.

Kapacita se zvýší o téměř dva tisíce míst

Hokejový klub už dříve požádal o odložení oprav na příští rok. Vedení Rytířů se obávalo zejména toho, že by opravy stadiónu narušily sportovní program celého klubu. Extraligová sezóna začne 13. září.

Podle návrhu projektu zveřejněného na městském webu se mají vyměnit sedačky a zvýšit kapacita o dalších 1942 míst k sezení. Stadión bude mít nově celkovou kapacitu 5184 diváků, z toho 1500 míst bude pro stojící fanoušky. Opraveny budou třeba také toalety nebo bufety, které jsou ve špatném stavu.

O opravách kladenského stadiónu se hovoří už řadu let. Město původně chtělo vybudovat novou multifunkční arénu, na kterou ale nezískalo dotace. Připravil se proto projekt postupné rekonstrukce, která by mohla vyjít až na 300 miliónů korun.

Kladenský stadión patří mezi nejstarší haly, v nichž se hraje hokejová extraliga. Byl otevřen v roce 1949 a vlastní jej město.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..