Rubriky:

Tipsport extraliga

Chybí nám strašák, asi ho musíme koupit, přemítá litvínovský asistent Rosol

6. září 2013 14:00 - Litvínov

Hodně rozpačitý byl po generálce před extraligou asistent trenéra hokejistů Litvínova Petr Rosol, který vede tým společně s Vladimírem Jeřábkem. Severočeši podlehli prvoligové Mladé Boleslavi 1:2 a Rosol jen kroutil hlavou nad herním projevem týmu, který v loňské sezóně patřil k příjemným překvapením soutěže a trápil ve čtvrtfinále play-off pozdějšího mistra z Plzně. „Chybí nám strašák, musíme ho asi koupit,“ řekl Rosol v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak se ohlížíte za litvínovskou přípravou?

Nebyla to žádná sláva. Zápasy nás neuspokojily, i když jsme třeba vyhrávali. Nemůžeme hovořit o dobrém hokeji. Hrajeme moc komplikovaně dopředu, vytváříme si málo příležitostí, málo střílíme, a tudíž dáváme málo gólů. Ofenzivní fáze je žalostná, nejen útočníků, ale tím mám na mysli hru celého mužstva. Kdybychom nastřelili čtyři tyčky, neproměnili tutovky a prohráli 1:2, tak se to dá vzít. Ale my nemáme ani ty šance. To se mi zdá alarmující.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Uvažujete, jak se z útlumu dostat?

Diváci ani vedení klubu hru nezmění. Je to v nás, co jsme v kabině. Máme pár dní do premiérového zápasu se Zlínem.

S jakými vyhlídkami jdete do sezóny?

Budeme rádi, když se dostaneme do desítky pro předkolo play-off. A mluvit o titulu, to je nesmysl. Máme horší mužstvo, než které tady bylo v předminulé sezóně, kdy Litvínov těsně unikl před baráží o udržení. Oproti loňsku se tým neposílil, ale spíše oslabil, hlavně v obraně. Přišli jen hráči z první ligy.

I když odešli beci Kubát do Sparty, Brejčák do Bratislavy, Posmyk do Českých Budějovic a Jareš do Německa, nemáte přece jen příliš černé myšlenky? Vždyť loni jste byli oživením i v play-off.

Měli jsme také štěstí. Před tou minulou sezónou nás odborníci pasovali do baráže a nechci tvrdit, že se toho kluci vysloveně zalekli, ale začali pracovat a hráli jsme jinak, než předtím. Možná, že teď si mnozí myslí, že už to půjde samo. Ale to je omyl. Cítím, že ten strašák z baráže tam aktuálně není. A tak ho musíme někde koupit, nebo nevím.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..