Plzeň porazila Třinec a dostihla Litvínov

PLZEŇ

Plzeňští hokejisté se v souboji na dálku s Litvínovem o místo v play-off odmítají vzdát. V pátek porazili Třinec 2:0 díky dvěma využitým přesilovkám a na střídačce pak s radostí naslouchali zprávám z Litvínova, kde domácí ztratili se Slavií dvoubrankové vedení. Plzeňský brankář Rudolf Pejchar udržel podruhé v sezóně čisté konto.

Domácí se proti předposlednímu týmu tabulky nemuseli nijak zvlášť burcovat, vpřed je hnala touha po prodloužení sezóny. Záhy se mohli dostat do vedení, když Moravec přesně zakončil forhendový blafák. Hostující gólman Vojtek však šikovně posunul klec a sudí branku neuznali. Vojtek dostal dvouminutový trest, ale při přesilovce už obě Moravcovy šance chytil.

I v plném počtu byli hosté v ofenzivě bezzubí, jejich pasivitu mohl potrestat Kudrna. Jeho samostatný nájezd však skvěle zastavil Vojtek. Do vedení tak domácí poslal až Trnka, který prostřelil hostujícího gólmana od modré čáry v přesilovce. V závěru první třetiny ještě střelu domácího Kudrny zastavila tyč.

Pejchar žádný obrat hostům nedovolil

Pak hosté zlepšili pohyb a byli mnohem nebezpečnější. Vyrovnat mohl z levého kruhu Skořepa, Pejchar však skvěle zasáhl lapačkou. Ještě efektnější zákrok předvedl proti Mikšanově přesilovkové střele, kterou reflexivně vyrazil holí za zády. V polovině utkání znovu převzali iniciativu domácí a ze zlepšené hry pramenil druhý gól. V přesilovce se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostující brankou Andrašovský.

Střelec se za chvíli ocitl v další šanci, Vojtek jeho střelu vyrazil pouze před Michala Straku, který však trefil v dobré pozici jen konstrukci třinecké branky. V závěrečné části se domácí soustředili na pozornou obranu a hosté se tak v ofenzivě vůbec neprosazovali.

Skóre mohla naopak zvýšit Plzeň, po elegantním obkroužení branky však Michal Straka trefil jen klečícího Vojtka. Radost z čistého konta nezkazil Pejcharovi ani nebezpečný Martynkův pokus, se kterým si ostřílený gólman nadvakrát poradil.

Jiří Neubauer (Plzeň): "Vstoupili jsme do utkání dobře. To, že jsem v první třetině dali jen jeden gól, je zásluha výborného gólmana hostů. Když hráči na začátku druhé třetiny viděli na kostce nad ledem vývoj utkání Litvínova, byli trošku zklamaní a jejich výkon se trošku zhoršil. Když ale hráči viděli zlepšení skóre v Litvínově, znovu se herně zvedli a nakonec i přes řadu neproměněných šancí utkání dovedli k výhře. Náš tým teď prostě moc chtěl, a to rozhodlo."

Lubomír Pokovič (Třinec): "První třetina byla jasně v režii domácích. My jsme byli pod obrovských tlakem. Zbylé dvě třetiny byly už vyrovnané. Bohužel jsme dvakrát inkasovali v přesilovkách. Mrzí nás hlavně to, že se nám nepodařili skórovat. Byla to však dobrá zkušenost pro naše mladé hráče, kteří určitě nezklamali."

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávka: 13. Trnka (Michal Straka), 32. Andrašovský. Rozhodčí: Florián, Nečas - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 5865.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, M. Výborný, L. Procházka, Výtisk (37. Jindřich) - Duda, Michal Straka, Andrašovský - Paroulek, Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Kudrna, Matějovský. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Třinec: Vojtek - Všetečka, F. Štefanka, Houdek, Křetínský, Hunkes, Malinský, Bartoň - Míka, Melenovský, Mikšan - Martynek, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Polanský, Zbořil - Hebar, Šebesta. Trenéři: Pokovič a Marek.