Pardubice se proti Vsetínu trápily, ale vyhrály

Pardubičtí hokejisté se proti Vsetínu trápili víc, než by před zápasem čekali, ale nakonec vyhráli. Dvanáctý tým tabulky dlouho s favoritem držel krok díky hattricku útočníka Robina Kováře. I tomu ale nakonec došly síly a Pardubice zvítězily 5:3. Uhájily tak své postavení na třetím místě tabulky.

Utkání mělo být jasnou záležitostí domácího celku, ale nakonec to bylo jinak. Hosté proti oslabenému favoritu, kterému chyběl mimo jiné i Dopita, kterého vyřadily potíže s kyčlí, drželi krok a nic mu nedarovali. Domácí, jakoby trochu soupeře podcenili, se nemohli dostat do tempa a přestože měli herní převahu, nedokázali se prosadit. Dokázal to až Bulis, který Hejdukovu zpětnou přihrávku do tandemu nekompromisně proměnil ve vedoucí gól. Jenže pak domácí nechali volnost vsetínské akci a Kovář překvapil Lašáka.

Svůj velký večer pak načal Průcha, který orientoval nejlépe ve skrumáži před Plškem a zajistil domácím vedení. Druhá třetina byla ve znamení vylučování. Domácí nevyužili 84 vteřin trvající přesilovku pět na tři a nastřelili pouze tyčku vsetínské branky. V polovině utkání jejich laxní hru hosté potrestali a opět u toho byl agilní Kovář.

Vzápětí mohl Vsetín dostat do vedení Ondřej Hruška, ale nastřelil jen pardubického brankáře. Domácí se probudili teprve v závěru druhé třetiny, kdy si vytvořili výraznou převahu, ale hosté obětavě bránili, domácím hráčům těsnou osobní obranou nedali žádný prostor k vytváření brankových příležitostí a tak byl po dvou třetinách překvapivě nerozhodný stav.

Ten zvrátili domácí ve 43. minutě, kdy zásluhou Mikeskova útoku roztočili před Plškem doslova kolotoč, který gólem zakončil obránce Snopek. Pak prokázal střelecké kvality Petr Sýkora a dělovkou zajistil domácím dvoubrankové vedení. Útočně naladění domácí však o 39 vteřin později znovu zapomněli na druhý vsetínský útok a Vaka nabídl Kovářovi první extraligový hattrick. Třetí asistenci si připsal Demel.

Po této brance nabrala hra na tempu, oba celky viditelně přidaly. Hosty v těchto fázích zápasu hodně držel Plšek, jehož spoluhráči se snažili rychlými akcemi a napadáním v útočném pásmu znepříjemnit hru domácí obraně. Minutu a 39 vteřin před koncem třetí třetiny hosté odvolali brankáře, ale nevyplatilo se jim to. Po 13 vteřinách pečetil Průcha svým druhým gólem v zápasu výhru domácího celku.

Moeller Pardubice - Vsetínská hokejová 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Bulis (Hejduk), 16. Průcha, 43. Snopek (Bulis, Havíř), 45. P. Sýkora (Bulis, Průcha), 59. Průcha (P. Sýkora, Blažek) - 9. Kovář (Demel), 31. Kovář (Demel, Vak), 45. Kovář (Vak, Demel). Rozhodčí: Bolina, Turčan - Pouzar, Sichrovský. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 8883.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Vyhlídal - P. Sýkora, Průcha, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Tvrdík, Korhoň - Roubík, Koukal. Trenéři: Martinec a Šejba.
Vsetín: Plšek - Frolo, Jaškin, Němec, Chvátal, Hrabal, Horák - Dubec, Vlach, Korotvička - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, O. Hruška, R. Hubáček - Havíra, Selingr. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.