Navrátilec Bednář pomohl Slavii k výhře nad Kladnem, Sparta rozstřílela Hradec pěti góly

Hokejisté Slavie Praha zvítězili v úvodním kole nové extraligové sezóny na ledě Kladna 3:1. Rytířům nepomohla ani nová posila obránce Tomáš Kaberle. Zato slávistický navrátilec Jaroslav Bednář vstřelil jeden ze tří gólů. Vítězstvím do nového ročníku vstoupila také Sparta, která rozstřílela Hradec Králové 5:1. Dramatický duel se odehrál v Brně, kde Pardubice vyrovnaly v čase 59:59, Kometa přesto slaví vítězství 4:3 po prodloužení. Liberec zvítězil v Třinci 4:1, jednu branku vstřelil šestnáctiletý Zacha. Karlovy Vary porazily Chomutov 3:2 po nájezdech.

Autor gólu Slavie Jaroslav Bednář (uprostřed) přijímá gratulace od spoluhráčů Petra Jelínka (vlevo) a Marka Tomicy poté, co dal rozhodující gól Kladnu.

Kladno do zápasu se Slavií vyrukovalo i s novou posilou Tomášem Kaberlem, který vyztužil defenzivu Rytířů. V sestavě Pražanů se po delší době objevil kanonýr Jaroslav Bednář. V zápase dlouhou dobu dominovali brankáři. Déle se podařilo udržet čisté konto hostujícímu Furchovi, kladenský Chábera inkasoval ve 37. minutě, když Kadlecovu střelu tečoval nekrytý Krenželok. Do dvoubrankového vedení šli Pražané po brance Skokana. Domácí zdramatizovali zápas, když se tři minuty před koncem trefil Hořava. Klid do sešívaných řad ale vrátil gólem do prázdné brány navrátilec Bednář.

Přesvědčivé vítězství si připsala na úvod sezóny pražská Sparta, která nastoupila proti Hradci Králové, týmu, jenž se v přestávce přestěhoval na východ Čech z Českých Budějovic. Skóre zápasu otevřel v jedenácté minutě Švrček. Neuplynula ani minuta a hosté vyrovnali, když se prosadil Harant. Pražané se podruhé dostali do vedení po gólu z přesilové hry, o který se postaral Kubát. A od té doby domácí už jen navyšovali své vedení. Nejdřív se prosadil Pacovský, Tonův zásah se nejdříve otřel o tyč a potom zamířil do sítě. Branky se dočkala také nová posila Pražanů Rolinek, jemuž byl připsán gól, který si srazil do branky dezorientovaný Kantor.

Bod Pardubicím zařídil v čase 59:59 Benák

Bývalý trenér Komety Zdeněk Venera usedl v létě na lavičku Pardubic a s východočeským celkem se představil ve své premiéře právě v Brně. Hosté se ujali vedení ve 14. minutě, když přesilovou hru využil Kousal. Kometě se ale podařilo vývoj zápasu otočit. Koreis vyrovnal a o čtyři minuty později poslal Brňany do vedení Jakub Svoboda. Ještě do konce druhé třetiny ale vyrovnal střelec Petr Sýkora.

Ve třetím dějství se v 52. minutě dostali domácí do vedení. Pivkovu střelu dokázal Růžička zlikvidovat, na dorážku Zohorny už ale nestačil. Domácí drželi vedení až téměř do konce zápasu. Kajot arena už slavila vítězství, ale v čase 59:59 se prosadil Benák a vybojoval pro Pardubice prodloužení. V tom rozhodl domácí obránce Kempný.

První gól v extralize po 44 vteřinách

V sestavě Liberce, který se v úvodním utkání představil na ledě Třince, naskočil do poslední sezóny kariéry Petr Nedvěd. Jednačtyřicetiletý útočník ale nebyl tím, kdo se radoval z prvního gólů Bílých Tygrů v sezóně. Byl jím teprve v dubnu šestnáctiletý Pavel Zacha, který po 44 vteřinách svého úvodního extraligového zápasu otevřel skóre. Druhý gól přidal Bartek a třetí Bulíř z trestného střílení a Severočeši směřovali k vítězství v premiérovém utkání. Za domácí snížil Rufer, ale domácí ve stíhací jízdě zastavil druhou brankou v zápase Bartek a Liberec si tak připsal na úvod sezóny vítězství.

V duelu celků, které se v loňské sezóně v extralize zachraňovaly, přivítaly Karlovy Vary na svém ledě Chomutov. Domácí se dostali do vedení v 8. minutě, když Balán stál na konci kombinaci domácích. Severočeši ale ještě do konce úvodní části vývoj otočili. Račuk po rychlém brejku vyrovnal a hosty do vedení poslal Balej. Domácím se podařilo vyrovnat až v 56. minutě, když se individuální šancí zakončenou brankou blýskl Koblasa. Zápas se nakonec rozhodoval v samostatných nájezdech, v nichž druhý bod pro domácí vystřelil Balán.

Hokejová Tipsport extraliga, 1. kolo
Třinec - Liberec 1:4on-line
Branky: 38. Rufer - 1. Zacha, 7. Bartek, 29. Bulíř z tr. střílení, 54. Bartek.
Karlovy Vary - Chomutov 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 8. Balán, 56. Koblása, roz. náj. Balán - 13. Račuk, 17. Balej.
Kometa Brno - Pardubice 4:3 po prodl.on-line
Branky: 34. Koreis, 38. Jakub Svoboda, 52. Zohorna, 63. Kempný - 14. Kousal, 39. Sýkora, 60. Benák.
Kladno - Slavia 1:3on-line
Branky: 58. Hořava - 37. Krenželok, 55. Skokan, 59. Bednář.
Sparta - Hradec Králové 5:1on-line
Branky: 11. Švrček, 29. Kubát, 34. Pacovský, 37. Ton, 52. Rolinek - 12. Harant.