Hokejisté Vítkovic mají play-off jisté

OSTRAVA

Hokejisté Vítkovic v sobotní dohrávce 50. kola extraligy remizovali s Libercem 1:1 po prodloužení a dvě kola před koncem základní části soutěže si tak definitivně zajistili místo pro play-off. Klid na vítkovickou střídačku přinesl Turkův vyrovnávací gól ve 29. minutě.

Domácí nastoupili bez zkušených obránců Philippa a Malíka a nezačali dobře. Už v úvodní minutě musel své kvality prokázat brankář Pinc, když domácího obrana zapomněla na Kotalíka. Pinc byl pak úspěšný také o čtyři minuty později, to jej nepřekonal z vyložené pozice Nedorost.

Ostravané měli velkou šanci skórovat mezi 15. a 17. minutou, kdy minutu a půl hráli přesilovku pět proti třem. Hosté se ale ubránili a 19 sekund před první sirénou se dokonce ve vlastním oslabení při Vaicově vyloučení dostali do vedení. Na první střelu Stanislava Procházky ještě Pinc stačil, ale dorážku již nepokryl. Gól byl uznán až po konzultaci s videorozhodčím.

Vedení Liberci nevydrželo ani do poloviny druhé třetiny. Na konci 29. minuty přihrál Černošek Turkovi, který překonal Hniličku. Pět minut před koncem druhého dějství mohli hosté skóre dokonce otočit, Rataj však prázdnou branku z úhlu netrefil.

Dát gól znamenající tříbodové vítězství se pak nepodařilo oběma celkům vstřelit ani v závěrečné třetině. Blíže k výhře měli domácí, kteří opět hráli v dvojnásobné početní převaze, ale znovu této výhody nedokázali využít. Nezúročili ani pětiminutové vyloučení Stanislava Procházky. Vítěze neurčilo ani prodloužení.

Vítkovice - Liberec 1:1 pp (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 29. Turek (Černošek) - 20. S. Procházka (Novák). Rozhodčí: Trombík, Šindler - Kostka, Český. Vyloučení: 5:8, navíc S. Procházka (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4032.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Dresler, Mojžíš, Seman, Černošek, Hudec - Vůjtek ml., Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - Peterek, R. Procházka, Köhler - Hulva, Burger, Turek. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Duben, Jareš, Hanzlík, Ovčačík - Vrbata, Kotalík, Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Víšek, Vaic, Rozsíval - Novák, Podkonický, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.